Młodzi licealiści walczą o czystą planetę czyli projekt Earth Day Everyday

Młodzi licealiści walczą o czystą planetę czyli projekt Earth Day Everyday
Młodzi licealiści walczą o czystą planetę czyli projekt Earth Day Everyday

Projekt społeczny “Earth Day Everyday” powstał w ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii”. Stworzyła go grupa licealnej młodzieży z Elbląga, dla których ekologia stanowi jedną z najbardziej istotnych kwestii we współczesnym świecie. Głównym celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Poprzez edukację młodzi ludzie demonstrują, jak niewiele potrzeba aby przyczynić się do poprawy stanu środowiska naszego domu, Ziemi. Członkowie projektu to: Mirella Kłosińska (liderka zespołu), Kamila Pater, Laura Wyszomirska oraz Klaudia Banaś.

Licealiści prowadzą prelekcje dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dotychczas wzięło w nich udział już ponad 300 uczniów. Zajęcia składają się z części teoretycznej, obejmującej tematy takie jak: marnotrawstwo jedzenia na świecie i w Polsce, zanieczyszczenie oceanów, konsumpcja jednorazowego plastiku czy recykling. W trakcie zajęć prowadzone są quizy z nagrodami. Na koniec przygotowany został konkurs podsumowujący całą wiedzę, którą uczniowie zyskali podczas zajęć, a osoba z najlepszym wynikiem otrzymuje nagrodę w postaci butelki z filtrem Dafi.

To bardzo ważna część naszego projektu, gdyż w szkołach nie ma takiego przedmiotu jak ekologia, która powinna być tematem bliskim każdemu. Dzięki naszym prelekcjom, chcemy pokazać młodym osobom, że ich codzienne decyzje mają wpływ na stan środowiska, a małe zmiany skutkują lepszą przyszłością planety.

mówią członkowie projektu

Oprócz tego, prowadzimy i publikujemy wywiady z ekologami i organizacjami ds. ekologii. Poruszamy podczas nich takie tematy jak: praktyki ekologiczne w Polsce i za granicą, zero waste, etyczna moda, diety roślinne, freeganizm czy minimalizm. Ich głównym celem jest przedstawienie różnych aspektów ekologicznych z perspektywy osób zajmujących się na co dzień odmiennymi sprawami.

tłumaczą młodzi ekolodzy

Młodzi ekolodzy rozpoczęli również pracę nad ankietą dotyczącą ekologii w gospodarstwach domowych. Ma ona na celu zobrazowanie zależności pomiędzy wiedzą teoretyczną a rzeczywistymi praktykami. Dodatkowo, planują zorganizować sprzątanie lokalnego lasu, co będzie punktem kulminacyjnym ich działań.

Demonstrując, jak każdy człowiek może zacząć działać na rzecz przyszłości naszej planety, aktywnie prowadzą wszelkie kanały komunikacyjne. Rozpoznawalne hasło “My obchodzimy #dzieńziemicodziennie” można znaleźć między innymi na Instagramie, Facebooku, Tiktoku oraz Youtube.

https://www.instagram.com/earthdayeveryday_project
https://www.facebook.com/earthdayeverydayproject
https://www.youtube.com/channel/UCIWtZ23XCZ1fXuQStbduvEw

kontakt: earthdayeveryday.kontakt@gmail.com

źródło: materiały prasowe

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Możesz również wypić ze mną wirtualną kawę! Dorzucasz się w ten sposób do kosztów prowadzenia portalu, a co ważniejsze, dajesz mi sygnał do dalszego działania. Nad każdym artykułem pracuję zwykle do późna, więc dobra, mocna kawa wcale nie jest taka zła ;-)

Zapisz się na Newsletter i otrzymuj email z ekowiadomościami. Dodatkowo dostaniesz dostęp do specjalnego działu na stronie portalu, gdzie pojawiają się darmowe materiały do pobrania i wykorzystania. Poradniki i przewodniki, praktyczne zestawienia, podsumowania, wzory, karty prac, checklisty i ściągi. Wszystko czego potrzebujesz do skutecznej i zielonej rewolucji w twoim życiu. Zapisz się do Newslettera i zacznij zmieniać świat na lepsze.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top