Jak wybrać akumulator przyjazny środowisku?

Jak wybrać akumulator przyjazny środowisku?
@ materiały prasowe

Akumulatory Ni-MH wypełniły poważną lukę w branży zasilania i cieszą się stale rosnącą popularnością. Przełomowa technologia ogranicza ekologiczne kontrowersje związane z magazynowaniem energii i zapewnia użytkownikom satysfakcję oraz czyste sumienie.

Problem z kadmem i ołowiem

Tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe prędzej czy później stają się bardzo niebezpiecznym odpadem, którego utylizacja i recykling są sporym wyzwaniem dla współczesnej gospodarki. Ciężkie metale mogą przenikać do środowiska również ze zużytych ogniw niklowo-kadmowych. Zarówno ołów, jak i kadm są uważane za wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin.

Akumulatory Ni-MH, czyli niklowo-wodorkowe, powstały jako ekologiczny i technicznie udoskonalony pomysł na ładowalne ogniwa. Kadmową anodę zastąpiono w nich stopem bezpiecznych metali: niklu, magnezu, manganu, aluminium i kobaltu. W porównaniu z wcześniejszymi technologiami są więc bezpieczne dla środowiska, a jednocześnie znacznie wydajniejsze.

Użytkowe zalety akumulatorów Ni-MH

Niklowo-wodorkowe ogniwa poza atutami ekologicznymi zapewniają użytkownikom szereg funkcjonalnych korzyści. Przede wszystkim posiadają nawet o 30% większą pojemność niż akumulatory Ni-Cd. Przy tym samym rozmiarze oferują też niemal trzykrotnie większą gęstość energii.

Akumulatory Ni-MH odznaczają się też długą żywotnością, czyli liczbą cykli ładowania i rozładowania (nawet 1800!). Cechują się wysoką wydajnością prądową, a przy tym są mało wrażliwe na tzw. efekt pamięci. Oznacza to, że nie tracą pojemności wskutek niepełnego naładowania. Co więcej, poprawne użytkowanie pozwala zniwelować ten problem do minimum. Warto dodać, że w porównaniu z technologią Li-Ion ogniwa niklowo-wodorkowe są znacznie bardziej tolerancyjne na błędy w ładowaniu.

Zapoznaj się z ofertą markowych akumulatorów NI-MH w WAMTECHNIK i wybierz model najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom. Wybrane ogniwa są w stanie pracować nawet w skrajnych temperaturach od -40°C do +85°C! Sprawdź tutaj: https://wamtechnik.pl/produkty/technologie-niklowe/akumulatory-niklowo-wodorkowe-ni-mh/

W jakich zastosowaniach sprawdzają się akumulatory Ni-MH?

Wykorzystanie ogniw niklowo-wodorkowych jest coraz szersze, m.in. dzięki unowocześnieniom minimalizującym efekt samorozładowania. Przede wszystkim są one polecane do instalacji wymagających dużego prądu pracy, dłuższego czasu pracy oraz szybkiego ładowania i rozładowywania. W efekcie akumulatory Ni-MH z powodzeniem stosuje się w układach zasilania awaryjnego, radiokomunikacji czy systemach solarnych.

Potencjalne zastosowania obejmują również zdalnie sterowane zabawki dla dzieci, lampki choinkowe i inne typy oświetlenia, urządzenia medyczne i elektroniczne, sprzęt pomiarowy oraz alarmowy czy elektronarzędzia. Coraz więcej też mówi się o wykorzystaniu akumulatorów Ni-MH w branży motoryzacyjnej, a konkretnie w silnikach hybrydowych do samochodów.

Nie jesteś pewien, jaki typ ogniw wybrać do swojego projektu? Skonsultuj się z doradcami WAMTECHNIK, aby cieszyć się niezawodnym, bezpiecznym i efektywnym systemem zasilania.

źródło: materiał prasowy sponsorowany

Scroll to Top