Jak produkuje się samochody marki Tesla – zobacz niesamowity film

Na początku XX wieku Henry Ford zrewolucjonizował produkcję samochodów. W tamtych czasach złożenie auta zajmowało 12 godzin. W 1913 roku Ford skrócił ten czas do 90 minut. Ponad 100 lat później prace wykonują maszyny, benzynę zastąpiono bateriami, a zamiast stali używa się aluminium. Tak wygląda produkcja pojazdów w nowoczesnej fabryce Tesli. I choć jest ona zautomatyzowana to złożenie elektrycznego auta trwa tutaj 5 dni.

Tesla Motors to amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne produkujące samochody elektryczne założone w lipcu 2003 roku przez Martina Eberharda, Marca Tarpenninga, JB Straubela oraz Iana Wrighta. W lutym 2004 prezesem Tesla Motors został Elon Musk.

Od 2003 do 2008 roku trwały prace nad wprowadzeniem do produkcji pierwszego samochodu marki Tesla o nazwie Roadster. Pojazd wprowadzono do produkcji w 2008 roku. Rok później zaprezentowano prototyp 7-osobowego liftbacka segmentu E o zasięgu na jednym ładowaniu 300 mil oraz sportowych osiągach. Produkcja pojazdu rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku pod nazwą Model S. Pod koniec 2014 roku do produkcji wszedł wariant z dwoma silnikami elektrycznymi, pozwalający na osiągnięcie 100 km/hw 3,2 s. Każdy produkowany od tamtego momentu pojazd otrzymał system aktywnej prewencji kolizji oraz możliwość dokupienia systemu Autopilot.

29 września 2015 roku odbyła się prezentacja oraz wręczenie pierwszych kluczyków do nowego Modelu X, który jest siedmioosobowym crossoverem. 31 marca 2016 został zaprezentowany Model 3.

Zobacz niesamowity film jak produkuję się elektryczne samochody marki Tesla.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top