Ekologiczny sposób dezynfekcji, wykorzystujący procesy zachodzące naturalnie w przyrodzie, zostanie zastosowany zabezpieczaniu wiat przystankowych i toalet publicznych

Ekologiczny sposób dezynfekcji, wykorzystujący procesy zachodzące naturalnie w przyrodzie, zostanie zastosowany zabezpieczaniu wiat przystankowych i toalet publicznych
@ Budotechnika

Ekologiczny sposób dezynfekcji, wykorzystujący procesy zachodzące naturalnie w przyrodzie, zostanie zastosowany zabezpieczaniu wiat przystankowych i toalet publicznych. Budotechnika, wiodąca firma w branży małej architektury miejskiej w Polsce, na bazie umowy z Lumichem będzie pokrywać wytwarzane obiekty użyteczności publicznej powłoką TitanSolid, zabezpieczającą w trwały i bezpieczny sposób przed wirusami, bakteriami, grzybami i pleśniami. W pierwszej kolejności rozwiązanie to zostanie zastosowane w toaletach, a następnie w wiatach przystankowych. Pierwsze miasta i gminy już wyraziły swoje zainteresowanie.

TitanSolid to rozwiązanie oparte na unikatowej recepturze wykorzystującej nanocząsteczki dwutlenku tytanu. Tworzy on na pokrytych powierzchniach system powłok fotokatalitycznych o właściwościach przeciwwirusowych i antybakteryjnych. Naturalnie likwidują one wirusy, bakterie, grzyby i inne drobnoustroje, zmieniając je – w zachodzącym pod wpływem światła procesie utleniania – w dwutlenek węgla, wodę i proste jony nieorganiczne. W rezultacie powierzchnia pozostaje niemal sterylna, a cały proces jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i środowiska.

Mała architektura miejska, a w szczególności toalety publiczne oraz wiaty przystankowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą należą do grupy niezwykle ważnych oraz popularnych miejsc w przestrzeni publicznej. Każdego dnia korzystają z nich miliony Polek i Polaków. W dobie pandemii koronawirusa dbałość o ich stały oraz odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa higienicznego stanowi wyzwanie, któremu sprostać muszą polskie miasta i gminy.

Jako firma z największym doświadczeniem w sektorze małej architektury miejskiej w Polsce dużą wagę przykładamy do kwestii bezpieczeństwa użytkowania oferowanych przez Budotechnikę mebli miejskich. Po wykonaniu wnikliwej analizy dostępnych na rynku form dezynfekcji jesteśmy przekonani, że toalety publiczne oraz wiaty przystankowe zabezpieczone powłoką TitanSolid™ zyskają najlepszą możliwą ochronę przed wirusami pod względem skuteczności, trwałości oraz czasu oddziaływania.

podkreśla Katarzyna Mazur-Chytra, dyrektor zarządzający Budotechniki

Choć dwutlenek tytanu stosowany jest od kilkudziesięciu lat, TitanSolid™ jest jedynym preparatem na świecie, który – dzięki połączeniu z technologią Lumiboost – regeneruje swoje właściwości naturalnej dezynfekcji nie tylko pod wpływem światła słonecznego, ale także sztucznego. Ma on jednocześnie charakter trwały – aplikowane w ramach TitanSolid™ nanocząstki dwutlenku tytanu wnikają w strukturę powierzchni i utrzymują się przez minimum 12 miesięcy nawet na powierzchniach o dużej intensywności eksploatacyjnej, jak klamki czy włączniki. Pokrycie powierzchni TitanSolid™ jest bowiem odporne nie tylko na dotykanie, ale także na ścieranie i szorowanie, nawet z użyciem tradycyjnych środków chemicznych. Powłokę naruszają i uszkadzają jedynie produkty na bazie chloru. TitanSolid™ jest przy tym bezwonny, bezbarwny i całkowicie niewidoczny dla oka. Obecność i aktywność powłoki jest okresowo potwierdzana w specjalistycznych testach kontrolnych. TitanSolid™ można stosować na wszystkich rodzajach podłoża: szkle, stali, plastiku, ceramice, tekstyliach, akrylu, betonie czy drewnie.

Powłoka TitanSolid™ przez ostatnie lata była wykorzystywana głównie w przemyśle spożywczym. Jednak obecnie, w związku z nowymi wyzwaniami wynikającymi z pandemii i zwiększonymi wymaganiami w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa higienicznego, realizujemy coraz więcej projektów w różnych obiektach użyteczności publicznej, w biurach czy fabrykach. Dobroczynne działanie tego preparatu daleko wykracza poza naturalne właściwości dezynfekujące. Nanocząsteczki TitanSolid™ nie tylko zabijają wirusy, bakterie, grzyby i pleśnie, ale także oczyszczają powietrze i neutralizują zapachy. Likwidują też lotne związki organiczne i pochłaniają promienie UV. Nie wnikają przy tym do organizmu i aktywują się wyłącznie w toku naturalnych procesów zachodzących w środowisku naturalnym.

wyjaśnia Bartosz Sosnowski, członek zarządu Lumichem

Lumichem jest wyspecjalizowanym producentem wyrobów wykorzystujących dwutlenek tytanu, opartych na unikatowych recepturach. Pozwalają one osiągać wyjątkowe właściwości pokrytych nimi powierzchni. TitanSolid™ w połączeniu z Lumiboost tworzy struktury przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne aktywujące się pod wpływem światła słonecznego i sztucznego. TitanSolid Structure znajduje zastosowanie na budynkach, obiektach przemysłowych, drogach i poboczach, tworząc samoczyszczącą się powłokę, posiadającą dodatkowo działanie oczyszczające powietrze i antybakteryjne. TitanSolid Solar wspomaga działanie baterii słonecznych, zwiększając ich wydajność nawet o 30%.

Budotechnika jest najstarszą firmą w sektorze małej architektury miejskiej w Polsce, liderem w segmencie wiat przystankowych oraz toalet publicznych. W ofercie firmy znaleźć można pełne spektrum różnego typu mebli miejskich w pełni odpowiadających potrzebom współczesnego miasta i gminy. Firma stanowi unikatowe połączenie pracowni projektowej i zakładu produkcyjnego na najwyższym poziomie. Budotechnika działa nieprzerwanie od 1988 r. Siedziba główna mieści się w Pilchowicach k. Gliwic, a filia w Moers (Niemcy). Spółka wprowadziła na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań. Modelami o nazwach Beta, Orion, Merkury, Silesia, Wenus, Alaska, Basic oraz Grey Stone wyznaczyła standardy małej architektury miejskiej w Polsce. Produkty Budotechniki są gwarancją najwyższej jakości, doświadczenia, uniwersalnej funkcjonalności oraz innowacyjnego wzornictwa.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top