Dach solarny SunRoof zastępuje tradycyjny dach i produkuje prąd ze słońca bez dodatkowych instalacji

Dach solarny SunRoof zastępuje tradycyjny dach i produkuje prąd ze słońca bez dodatkowych instalacji
@ SunRoof

Dach solarny SunRoof to rozwiązanie 2w1 – zastępuje tradycyjny dach i produkuje prąd ze słońca bez dodatkowych instalacji. To rewolucja w ekologicznej architekturze, wprowadzona przez Lecha Kaniuka, seryjnego przedsiębiorcę i eksperta od innowacji. Po ponad 50 realizacjach w Szwecji, przyszedł czas na przełomowy dach w Polsce.

Pierwszy w Polsce całkowicie solarny dach powstał w Łodzi. Nie widać na nim odstających paneli fotowoltaicznych, które skutecznie burzą wizję domu marzeń. SunRoof wygląda jak nowoczesna, elegancka dachówka. Tworzy całą powierzchnię dachu, nawet tak skomplikowanego, wielospadowego jak przy pierwszej realizacji w Polsce. Co ważne, SunRoof to dach o najmniejszym śladzie węglowym CO2 i najbardziej opłacalne rozwiązanie ekologiczne we własnym domu.

Projektując dom warto myśleć przyszłościowo i zainwestować w nowoczesne technologie. Zaplanować ogrzewanie, przewidzieć samochód elektryczny i darmowe jego ładowanie, a także uwzględnić coraz bardziej powszechne rozwiązania smart. Energia wytwarzana przez SunRoof pokryje całe zapotrzebowanie domu na prąd. To pozwoli nam przejść na odnawialne źródła energii.

mówi Lech Kaniuk, CEO SunRoof

Dach solarny SunRoof o powierzchni 218 mkw. produkuje rocznie 19 000 kWh ekologicznej energii elektrycznej. To znacznie więcej niż tradycyjna instalacja fotowoltaiczna zamontowana tylko na części dachu. Oszczędności będą sięgały nawet 15 000 zł rocznie. Dodatkowo warto podkreślić, że SunRoof jest tańszy niż budowa dachu i umieszczenie na jego powierzchni paneli PV. Przy gwarancji przynajmniej 90 proc. wydajności dachu solarnego przez co najmniej 30 lat, można spodziewać się, że SunRoof sfinansuje większość inwestycji w dom. To najbardziej ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie na rynk.

wyjaśnia Martyn Szczepankowski, Head of CEE w SunRoof, odpowiedzialny za rozwój firmy w Polsce

Tak zaprojektowany dach jest nie tylko przyjazny dla portfela, ale też dla środowiska. Ten wybudowany w Łodzi ma niższą emisję CO2 o 8 500 kg rocznie i całkowicie biodegradowalną konstrukcję.

Choć o rewolucji w fotowoltaice głośniej zaczęło się mówić po prezentacji solarnych dachówek przez Elona Muska, to już 3 lata wcześniej, w 2013 roku, w Szwecji powstawały pierwsze solarne dachy firmy Lecha Kaniuka. Dziś ma on sprawdzoną technologię (potwierdzoną atestami przez szwedzki instytut RISE), w portfolio ponad 50 realizacji, kilka rozpoczętych projektów z dużymi deweloperami i kontynuuje dynamiczną ekspansję na kolejne rynki zagraniczne.

Stosowane w dachówkach SunRoof monokrystaliczne ogniwa są bardziej efektywne niż folia fotowoltaiczna w Solar Roof Tesli, oraz bardziej ekologiczne.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top