Columbia OutDry Extreme ECO. Pierwsza kurtka sportowa wyprodukowana wyłącznie z materiałów uzyskanych z recyklingu

Columbia OutDry Extreme ECO. Pierwsza kurtka sportowa wyprodukowana wyłącznie z materiałów uzyskanych z recyklingu
@ Columbia OutDry Extreme ECO

Columbia OutDry Extreme ECO to pierwsza kurtka sportowa wyprodukowana wyłącznie z materiałów uzyskanych z recyklingu. Jest wodoodporna, oddychająca i w pełni ekologiczna. Wykonano ją z 21 butelek PET, ponadto nie zawiera perfluorowęglowców (PFC).

Kurtka została wykonana w 100% z materiałów z recyklingu, od materiału wykorzystanego do produkcji kurtki, poprzez nici, ściągacze, suwaki. Do jej produkcji nie wykorzystano także żadnych barwników.

Standardowe kurtki przeciwdeszczowe nie przepuszczają wody, ponieważ zawierają perfluorowęglowce (PFC), czyli związki tworzące silne wiązania cząsteczkowe. Tworzą one skuteczną, wodoszczelną warstwę ubrania, ale są równocześnie szkodliwe dla środowiska. Kurtka OutDry Extreme ECO ma natomiast konstrukcję, która eliminuje wymóg stosowania PFC.

Kurtka skonstruowana jest z dwóch warstw, podczas gdy klasyczna kurtka wodoodporna zbudowana jest z trzech: warstwy odprowadzającej wilgoć od ciała, membrany i warstwy zewnętrznej, która chroni kurtkę przed działaniem czynników zewnętrznych, wodą i wnikaniem jej do wewnątrz.

Dzięki eliminacji warstwy zawierającej PFC i wyciągnięciu membrany na zewnątrz udało się pozbyć szkodliwych czynników, a jednocześnie stworzyć kurtkę, która chroni przed wodą i umożliwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, gwarantując cyrkulację powietrza.

Model OutDry Extreme ECO otrzymał znak Blue Sign, co oznacza, że na każdym etapie produkcji kurtka spełnia restrykcyjne wymogi, jeśli chodzi o ochronę środowiska.

Eko-kurtka otrzymała również szereg wyróżnień, m.in. na łamach prestiżowego czasopisma National Geographic, które niedawno oznaczyło ją jako najbardziej ekologiczną kurtkę w historii w ramach nagrody “Gear of the Year”.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top