Aplikacja winkPark pomoże zredukować czas tracony na poszukiwanie wolnych miejsc do zaparkowania

Aplikacja winkPark pomoże  zredukować czas tracony na poszukiwanie wolnych miejsc do zaparkowania
winkPark

Chcąc zaparkować samochód bardzo często podjeżdżając w dane miejsce napotykamy ten sam problem – nie mamy gdzie zaparkować bowiem wszystkie miejsca są już zajęte. Krążąc po okolicznych uliczkach łudzimy się, że znajdziemy w krótkim czasie miejsce, tymczasem w rezultacie zostaje nam stracony czas i zdenerwowanie.

Z pomocą przychodzą rozwiązania takie jak aplikacje mobilne, pozwalające na zwiększoną interakcję pomiędzy mieszkańcami miast a miejscem, w którym żyją. Łatwiejszy dostęp do informacji pozwala użytkownikom w bardziej dynamiczny sposób reagować na zachodzące w ich otoczeniu zmiany. Z drugiej strony władze miejskie dzięki uzyskanym danym mogą w coraz bardziej racjonalny sposób planować swoje inwestycje i kierować rozwojem miasta. Mają też ułatwioną drogę do komunikowania się ze społeczeństwem i zdobywania informacji zwrotnych. Dzięki urządzeniom mobilnym i zainstalowanym na nich aplikacjom wiele czynności, które jeszcze na początku lat 90. XX wieku wydawały się niemożliwe do realizacji, stało się dostępne z poziomu zwykłego użytkownika telefonu komórkowego.

Według badań szacuje się, że aż od 20% do 35% pojazdów będących w ruchu ulicznym to pojazdy szukające parkingu, a kierowca może spędzić na poszukiwaniu miejsca parkingowego nawet do 40 minut. Polska to jedno z bardziej zakorkowanych państw europejskich. Lekarstwem na zakorkowane ulice jest rozsądne rozplanowanie ruchu w mieście. Tak, aby był on dopasowany do aktualnego natężenia, pory roku, dnia i infrastruktury.

Takiej optymalizacji służą właśnie aplikacje jak choćby winkPark. Rozwiązanie zostało stworzone aby łączyć tych, którzy poszukują wolnego miejsca parkingowego z tymi, którzy je właśnie zwalniają.

WinkPark to aplikacja mobilna przeznaczona dla kierowców, którzy szukają miejsca do zaparkowania w mieście. Zamiast tracić czas w poszukiwaniu wolnego miejsca krążąc dookoła, aplikacja łączy kierowców z innymi użytkownikami, którzy zamierzają opuścić swoje miejsce, a nawet kieruje ich do niego. Oszczędza to dużo czasu i nerwów.

Jak działa aplikacja winkPark?

  1. Oznaczasz na mapie wolne miejsca do zaparkowania i informujesz tym samym społeczność winkPark
  2. Kierowca, który zobaczy na mapie oznaczone miejsce, będzie mógł dzięki temu zaparkować na przytrzymanym przez Ciebie dla niego miejscu.
  3. Przed odjazdem poinformuj, że zamierzasz wkrótce zwolnić swoje miejsce. Do tego służy znacznik odjazdu.
  4. Zainteresowany kierowca będzie miał możliwość łatwego zarezerwowania tego miejsca.
  5. Dzięki aplikacji drugi kierowca poinformuje Cię o przyjeździe i będzie miał możliwość zaparkowania na przytrzymanym zarezerwowanym miejscu.
  6. Dodatkowo w trakcie rezerwacji, wybierasz znacznik, który poprowadzi Cię na mapie do wybranego przez Ciebie miejsca.

Aplikacja winkPark łączy tych, którzy poszukują wolnego miejsca parkingowego z tymi, którzy je właśnie zwalniają. Twórcy aplikacji próbują motywować swoich użytkowników reklamami przedstawiającymi perspektywę stawiania na mapie znaczników wolnych miejsc, wprowadzania znacznika odjazdu, co niewątpliwie brzmi atrakcyjnie. Z drugiej zaś strony dodają sobie „misyjny” charakter, zapewniając, że za sprawą ich koncepcji w mieście będą mniejsze korki, bo kierowcy zamiast krążyć zatłoczonymi uliczkami szybciej zaparkują samochód w miejscu, które będzie wolne lub które ktoś ustąpi i odjedzie z niego.

Niejednokrotnie jesteśmy zrezygnowani utratą tak wielu cennych chwil w ciągu dnia, które spędzamy usiłując znaleźć dostępne miejsce parkingowe na ulicy. Nie rozumiemy, dlaczego w dzisiejszych czasach – pełnych nowych technologii – znalezienie miejsca parkingowego jest wciąż tak skomplikowane i nieprzewidywalne, i dlaczego często musimy polegać tylko na czystym szczęściu, aby je znaleźć. To jest główny powód, dla którego stworzyliśmy naszą aplikację mobilną. Staramy się pomagać kierowcom w łączeniu się w celu znalezienia dostępnych miejsc parkingowych. Staramy się stworzyć sieć, społeczność, nową społecznie odpowiedzialną grupę ludzi, która, jak sądzimy, może pomóc w rozwiązaniu tego problemu i znacznie szybciej znaleźć rozwiązanie. Płatność za parkowanie nie stanowi problemu. Znalezienie miejsca parkingowego na pewno jest! Ten problem należy rozwiązać, aby ułatwić nasze codzienne życie.

tłumaczy Piotr Kowalczyk, CEO firmy Sparking, twórcy inteligentnej mobilnej aplikacji winkPark

Więcej o aplikacji: winkpark.app

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top