W Skierniewicach powstanie Centrum Innowacyjnych i Zrównoważonych Technologii Ogrodniczych

W Skierniewicach powstanie Centrum Innowacyjnych i Zrównoważonych Technologii Ogrodniczych
Pixabay / @ toodlingstudio

Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy w Skierniewicach (woj. łódzkie) będzie realizować kolejną dużą inwestycję za prawie 49 mln zł – Centrum Innowacyjnych i Zrównoważonych Technologii Ogrodniczych. Dyrektor IO – PIB prof. Dorota Konopacka podpisała umowę na wsparcie budowy kompleksu laboratoriów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach może realizować kolejną dużą inwestycję. Będzie to Centrum Innowacyjnych i Zrównoważonych Technologii Ogrodniczych. Jego wartość została oszacowana na 48,9 mln zł, a dofinansowanie z pieniędzy unijnych wyniesie 33 mln zł.

W Łódzkiem prężnie rozwija się doskonały ośrodek naukowo-badawczy. To finansowe wsparcie to kolejny krok, by Łódzkie stało się Ogrodem Polski.

zaznacza marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber

W ub.roku Instytut Ogrodnictwa zrealizował dwie inne duże inwestycje finansowane w dużej części z regionalnych funduszy unijnych. Były to Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych i Regionalne Centrum Bioróżnorodności Ogrodniczej.

źródło: naukawpolsce.pl

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Możesz również wypić ze mną wirtualną kawę! Dorzucasz się w ten sposób do kosztów prowadzenia portalu, a co ważniejsze, dajesz mi sygnał do dalszego działania. Nad każdym artykułem pracuję zwykle do późna, więc dobra, mocna kawa wcale nie jest taka zła ;-)

Zapisz się na Newsletter i otrzymuj email z ekowiadomościami. Dodatkowo dostaniesz dostęp do specjalnego działu na stronie portalu, gdzie pojawiają się darmowe materiały do pobrania i wykorzystania. Poradniki i przewodniki, praktyczne zestawienia, podsumowania, wzory, karty prac, checklisty i ściągi. Wszystko czego potrzebujesz do skutecznej i zielonej rewolucji w twoim życiu. Zapisz się do Newslettera i zacznij zmieniać świat na lepsze.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top