Dzień Marnowania Energii - wlaczoszczedzanie.pl

Dzień Marnowania Energii (Energy Wasting Day) ma zachęcić do dbania o środowisko naturalne, zwrócić szczególną uwagę na lekkomyślne i często bezmyślne korzystanie z energii.

Z tej okazji kilka lat temu brytyjska organizacja Together prowadziła kampanię pod hasłem „It’s easy to waste energy!”, prezentując w roli ambasadora akcji ekologicznego antybohatera Dana Powera. W filmie Dan Power zachwala nieodpowiedzialne i nie ekologiczne postępowanie, koncentrując się na marnowaniu energii oraz sobie samym.

Twórcy kampanii przekonują, że akcja ma mieć charakter terapeutyczny, w każdym z nas może bowiem tkwić cząstka negatywnego bohatera.

Przewrotnie sformułowany przekaz kampanii zachęca do dbania o środowisko, ukazując, jak niemądre i budzące zażenowanie jest lekkomyślne dysponowanie energią.

Przydatne informacje

Ekoprognoza

Ekoprognoza
Prognoza pogody na świecie, pogoda kosmiczna. Interaktywne mapy zagrożeń podtopieniami wybrzeż. Prognoza zanieczyszczenia powietrza, wody, gleby, środowiska dla obszaru Polski, Europy, Świata. Alarmy smogowe, wyniki on-line jakości powietrza dla polskich miast i województw.

Kalendarz ekologiczny

Kalendarz ekologiczny
Kalendarz ekologiczny obejmie popularne dni związane z ekologią, ochroną środowiska, oraz otaczającego nas środowiska naturalnego. Ekokalendarz ma za zadanie wyjaśnić znaczenie poszczególnych świąt.

Kalendarium wydarzeń ekologicznych

Kalendarium wydarzeń ekologicznych
Co? Gdzie? Kiedy? czyli wszystkie ekologiczne wydarzenia zebrane w jednym miejscu. Zobacz kalendarium wydarzeń ekologicznych i już teraz zapisz się na wybrane targi ekologiczne, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary.

Wiedza ekologiczna

Wiedza ekologiczna
Encyklopedia ekologiczna, linki do haseł, świąt, wydarzeń ekologicznych, EkoPrognoza. Przegląd katastrof ekologicznych. Informacje dotyczące instytucji, ministerstw, fundacji, stowarzyszeń, organizacji zajmujących się ochroną środowiska i przyrody.

Scroll to Top