Zgłoś swój energooszczędny budynek do konkursu CEE Buildings Go Green

Zgłoś swój energooszczędny budynek do konkursu CEE Buildings Go Green

Rusza pierwsza edycja Konkursu CEE Buildings Go Green, wyróżniającego budynki o najlepszych właściwościach energetycznych. Inicjatywa dotyczy budynków nowych oraz obiektów poddanych niedawno renowacji. Do Konkursu można zgłosić inwestycje zrealizowane w Europie Środkowo-Wschodniej.

Organizatorem wydarzenia jest C4E Forum, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), Czech Green Building Council (CZGBC), Romanian Green Building Council (ROGBC) i Slovak Green Building Council (SKGBCK). Konkurs towarzyszy C4E FORUM, jedynej konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęconej w całości efektywności energetycznej regionu.

Głównym celem Konkursu CEE Buildings Go Green jest przedstawienie inwestycji, które w najlepszy sposób zastosowały zrównoważone rozwiązania w projektach. Konkurs ma podkreślić środowiskowe, finansowe, zdrowotne i inne korzyści płynące z efektywnych energetycznie budynków.

Inicjatywa skierowana jest do właścicieli budynków prywatnych i użyteczności publicznej, deweloperów, biur architektonicznych oraz firm inżynierskich. Do Konkursu można zgłosić nowy budynek lub poddany niedawno renowacji. Warunkiem jest, by inwestycja była zrealizowana w Europie Środkowo – Wschodniej.

Konkurs jest częścią C4E FORUM – konferencji poświęconej efektywności energetycznej, która odbędzie się w dniach 13-16 czerwca br. w Narvil Resort w Serocku. Współzawodniczące projekty i firmy znajdą się w centrum uwagi ponad 300 kluczowych uczestników rynku efektywności energetycznej, w tym wielu przedstawicieli instytucji unijnych oraz finansowych.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia budynków przyjmowane są do dnia 6 kwietnia. Uroczysta Gala rozstrzygnięcia Konkursu odbędzie się 15 czerwca podczas C4E FORUM w Serocku.

źródło: plgbc.org.pl

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X