Za dwa tygodnie rusza Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Za dwa tygodnie rusza Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki
Pixabay / @ MichaelGaida

Jeszcze 2 tygodnie dzielą nas od Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki. Przygotowania idą pełną parą, ale znajdzie się jeszcze kilka miejsc na suknie, które będą miały okazję otrzymać drugie życie. Czy wymarzona, biała kreacja ślubna musi kosztować krocie i być kupiona w salonie? Otóż nie! 26.09.2020 roku w The Beauty Space Cracow, przy ul. Krzywej 8/2 będziecie mogły kupić swoją wymarzoną suknię ślubną!

To wydarzenie, którego jeszcze nie było. Rozpisują się o nim zerowaste’owe grupy na Facebooku, tygodnik Polityka, a także byłe i przyszłe panny młode, które mają okazję znaleźć nowy dom dla swoich kreacji. Nadja Pędzik, organizatorka Festiwalu na zaproszenie TVP 2, w Pytaniu na Śniadanie opowiadała o samej idei i pomyśle, który zrodził się spontanicznie w jej głowie.

Przecież suknię ślubną zakłada się tylko raz w życiu. Jak więc można mówić, że jest ona znoszona, czy zużyta? Panny Młode szalenie dbają o swoją kreację, mając na myśli to, że będą chciały ją potem sprzedać. Zupełnie nie dziwi mnie ogromne zainteresowanie, które wywołuje Festiwal i cieszę się, że tak wiele kobiet wie, co to znaczy bycie świadomym konsumentem. Aktualnie dopinamy wszystko na ostatni guzik. Już we wrześniu będzie można kupić bilety dla zwiedzających. Co ważne, Festiwal odbędzie się zgodnie ze wszystkimi zasadami sanitarnymi wydanymi przez GIS. Dołożymy wszelkich starań, aby nasi goście czuli się komfortowo i bezpiecznie.

mówi Nadja Pędzik, organizatorka wydarzenia

Sprzedaj swoją suknię i daj jej drugie życie

Aby wystawić suknię na Festiwalu, należy upewnić się, że jest ona wyczyszczona i nie ma widocznych wad. Jeśli spełnia te wymogi, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie http://wieczniebiala.pl/wystaw-suknie oraz kupić bilet, którego koszt wynosi 80 zł. Jeśli wszystko będzie w porządku, następuje oficjalne umówienie się na przekazanie sukni – można to zrobić zarówno stacjonarnie w Krakowie, jak i drogą pocztową. Wówczas podpisywana jest również umowa, protokół oraz regulamin. Jeśli suknia zostanie sprzedana podczas Festiwalu, organizator pobiera 15% prowizji z całej kwoty. Jeśli nie, można ją odebrać do dwóch tygodni po wydarzeniu, lub zostanie ona odesłana sprzedającej. Warto pamiętać, że właścicielki sukni nie mogą być obecne podczas Festiwalu.

Panie, które poszukują idealnej sukni mogą pojawić się już o 10:00 w Hotelu Atrium w Krakowie. W jednej z sal znajdować się będą suknie ślubne, a w drugiej zaś przestronne przymierzalnie, lustra i fotele. Każda panna młoda chce przyjść z mamą, koleżanką i przeżywać to wszystko razem z nimi, dlatego stworzona zostanie ku temu wyjątkowa atmosfera. Dodatkiem będą bilety VIP, które oprócz wstępu zawierają również szampana. Naszym celem jest, aby Panie mogły poczuć się wyjątkowe! Na miejscu będą krawcowe, które pomogą w dopasowaniu wybranych modeli i pokażą, w jaki sposób można przerobić suknie, aby pasowały do danej sylwetki. Uczestniczki mogą od razu zlecić przerobienie sukni, ale nie jest to konieczność.

Pierwszy raz w Polsce!

Idea zero waste w Polsce jest jeszcze bardzo świeża, jednak wyznaje i propaguje ją coraz więcej osób. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, które pozwala znaleźć nową właścicielkę dla niemal nienoszonej sukni. Do współpracy przy wydarzeniu zgłosiło się mnóstwo partnerów. Są to między innymi takie firmy jak WoshWosh – renowacja obuwia czy Bytomski / Bytomska Jewellery – marka znana między innymi z wykorzystywania złota z certyfikatem Fairmined, czyli pozyskanego w odpowiedzialny sposób. Do partnerów dołączyła również ekologiczna pralnia Strefa Prania z Krakowa. Wydarzenie odbędzie się w nowym miejscu – salonie fryzjersko-kosmetycznym The Beauty Space Cracow, przy ul. Krzywej 8/2.

Więcej informacji na temat Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki można znaleźć na stronie www.wieczniebiala.pl, a także na Facebooku i Instagramie @wieczniebiala.

źródło: materiały prasowe

Przydatne informacje

Ekoprognoza

Ekoprognoza
Prognoza pogody na świecie, pogoda kosmiczna. Interaktywne mapy zagrożeń podtopieniami wybrzeż. Prognoza zanieczyszczenia powietrza, wody, gleby, środowiska dla obszaru Polski, Europy, Świata. Alarmy smogowe, wyniki on-line jakości powietrza dla polskich miast i województw.

Kalendarz ekologiczny

Kalendarz ekologiczny
Kalendarz ekologiczny obejmie popularne dni związane z ekologią, ochroną środowiska, oraz otaczającego nas środowiska naturalnego. Ekokalendarz ma za zadanie wyjaśnić znaczenie poszczególnych świąt.

Kalendarium wydarzeń ekologicznych

Kalendarium wydarzeń ekologicznych
Co? Gdzie? Kiedy? czyli wszystkie ekologiczne wydarzenia zebrane w jednym miejscu. Zobacz kalendarium wydarzeń ekologicznych i już teraz zapisz się na wybrane targi ekologiczne, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary.

Wiedza ekologiczna

Wiedza ekologiczna
Encyklopedia ekologiczna, linki do haseł, świąt, wydarzeń ekologicznych, EkoPrognoza. Przegląd katastrof ekologicznych. Informacje dotyczące instytucji, ministerstw, fundacji, stowarzyszeń, organizacji zajmujących się ochroną środowiska i przyrody.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry