Wytwórnia baterii samochodowych działająca pod znakiem LG ma powstać w Polsce

Zapotrzebowanie na baterie do pojazdów ekologicznych rośnie z roku na rok. LG, chcąc sprostać napływającym zamówieniom, planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego. Ten ma być zlokalizowany w Polsce. Fabryka będzie drugą największą na świecie.

Rosnąca popularność pojazdów elektrycznych oraz o napędzie hybrydowym sprawia, że zamówienia na nie napływają lawinowo. Jednym z beneficjentów pozytywnego trendu jest LG. Firma cieszy się z trendu, jednak już wkrótce mogą się skończyć moce przerobowe jej zakładów. Naturalnym rozwiązaniem jest zatem poszukiwanie lokalizacji dla nowej fabryki.

Według najnowszych doniesień, kolejna wytwórnia baterii samochodowych, działająca pod znakiem LG, ma powstać w Polsce. Koreańczycy analizują lokalizację zakładu koło Wrocławia.

Budowa fabryki powinna zająć około 18 miesięcy. Gotowa będzie w stanie wyprodukować 229 tysięcy ogniw każdego roku. Taka ilość sprawi, że zakład stanie się drugim największym producentem baterii na świecie.

Lokalizacja montowni LG jest ogromną szansą dla Polski. Inwestycja zapewni pracę kilkuset osobom. Poza tym stanie się potwierdzeniem dla jakości oferowanej przez zakłady zbudowane nad Wisłą oraz zapewni naszemu krajowi prestiż. Wśród odbiorców baterii LG jest 25 największych marek motoryzacyjnych na świecie. Lista firm składa się m.in. z Volkswagena, Audi, Volvo, Renault oraz General Motors.

źródło; materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top