fbpx

Władze Warszawy wybrały kandydatów do świadczenia usługi carsharing na terenie stolicy

Władze Warszawy wybrały kandydatów do świadczenia usługi carsharing na terenie stolicy - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ Kuba Bożanowski / CC BY 2.0Firmy Citroen Polska, Egis, Communauto, oraz Grupa PSA zostały wybrane przez władze Warszawy jako kandydaci do świadczenia usługi carsharing.

W najbliższych tygodniach zostanie przedstawiony projekt w celu uzyskania koncesji na realizację samoobsługowego systemu wypożyczani samochodów. Porozumienie pomiędzy wybranymi firmami ma na celu umożliwienie, oraz szybkie wdrożenie projektu.

Egis wprowadza inteligentne usługi w miastach na całym świecie. Firma jest operatorem szeregu rozwiązań w zakresie zarządzania ruchem drogowym, parkowania na ulicach, ładowania pojazdów elektrycznych, wypożyczalni rowerów oraz elektronicznego poboru opłat.

Communauto jest najstarszym operatorem systemu carsharing w Ameryce Północnej. Działa w 8 miastach w Kanadzie oraz w Paryżu, we Francji.

Grupa PSA oferuje już własne usługi współdzielenia pojazdów. System „Citroën Multicity” działa w Berlinie w oparciu o flotę 400 pojazdów. Usługa umożliwia użytkownikom wypożyczenie samochodu na krótki okres czasu. Samochody są dostępne w wyznaczonych miejscach parkingowych, a nie tylko w specjalnych stacjach, tworząc w ten sposób system carsharingu umożliwiający swobodne korzystanie z samochodów.

zobacz więcej dodatkowych informacji: Carsharing czyli alternatywa dla posiadania samochodu

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X