Krótka wiadomość od planety Ziemia dla Prezydenta USA Donalda Trumpa

Krótka wiadomość od planety Ziemia dla Prezydenta USA Donalda Trumpa - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ DonkeyHotey / CC BY 2.0
Flickr / @ DonkeyHotey / CC BY 2.0

Krótka wiadomość od planety Ziemia i Greenpeace dla prezydenta USA Donalda Trumpa. Panet Earth First! Odpowiednia montaż, urywki filmów, zdjęcia, głos i styl mówienia lektora w celny sposób prezentują aktualną postawę prezydenta USA w stosunku do całego świata i globalnego ocieplenia.

Prezydent Donald Trump już na początku kadencji pokazał jaki ma stosunek do ekologi i ochrony środowiska. Jedną z pierwszych swoich decyzji zakazał publikowania informacji pracownikom Departamentu Rolnictwa (USDA) oraz Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Nie wolno im przekazywać informacji w mediach społecznościowych (m.in. Twitter i Facebook), a także przedstawiać niekonsultowanych z nową administracją informacji prasowych. Agencje te zajmują się m.in. problemem globalnych zmian klimatu – zjawiska, którego istnienia Trump nie chce przyjąć do wiadomości.

Donald Trump uważa, że ocieplenie klimatu to „chińska mistyfikacja” (z ang. Chinese hoax). Zapowiada również, że cofnie Clean Power Act Baracka Obamy, którego celem było ograniczenie smogu o 25% dzięki nowym technologiom stosowanym w elektrowniach. Prezydent chce wstrzymać wszelkie programy finansowania odnawialnych źródeł energii oraz wycofać się z Porozumienia Klimatycznego uzgodnionego w Paryżu.

Obliczono, że propozycje Trumpa dotyczące środowiska, w stosunku do tego, co proponowała Hilary Clinton, oznaczają emisję CO2 większą o ponad 3,5 miliarda ton.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X