W związku z epidemią samorządy m.in w Krakowie i Olecku gaszą latarnie

W związku z epidemią samorządy m.in w Krakowie i Olecku gaszą latarnie
Pixabay / @ Arcaion

Ze względu na znaczny spadek przemieszczania się mieszkańców samorządy decydują o skróceniu pracy latarni. Tak jest m.in w Olecku i w Krakowie.

Od wtorku, 14 kwietnia, oświetlenie uliczne w naszej gminie będzie włączone w niektórych miejscach trochę krócej. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusza wszystkich do poszukiwania oszczędności. Jednym ze sposobów jest oszczędność energii. W związku z tym informujemy, że od wtorku, 14 kwietnia, oświetlenie uliczne w naszej gminie będzie włączone w niektórych miejscach trochę krócej.

informuje Urząd Miejski w Olecku

Na terenach wiejskich latarnie przestaną świecić o godzinie 23:00, natomiast w mieście o 23:00 wyłączone zostanie oświetlenie obiektów, czyli Amfiteatru, Targowiska oraz plaży „Szyjka”, a godzinę później oświetlenie drogowe poza głównymi ciągami komunikacyjnymi. Oznacza to, że w Olecku przez całą noc oświetlone pozostaną Plac Wolności, ul. Aleje Lipowe, Gołdapska, Partyzantów, Kościuszki, Szosa Ełcka, Kolejowa, Armii Krajowej (rondo) oraz odcinki dróg: DK65 w Gąskach, DK 65 w Sedrankach i DW 655 w Szczecinkach.

Wprowadzone zmiany są również związane z wyznaczonymi z powodu pandemii koronawirusa ograniczeniami w przemieszczaniu się.

wskazuje samorząd

Z kolei Zarząd Dróg Miasta Krakowa zdecydował o wyłączaniu oświetlenia ulicznego na noc w godzinach 24.00-4.00. Ma to dać oszczędności rzędu ok. 20 tys. zł za jedną noc.

źródło: kurier.pap.pl

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top