W Warszawie powstanie IMPLANT. Proekologiczny projekt który będzie łączyć funkcje gastronomiczne, usługowe i społeczne

IMPLANT - proekologiczny projekt, który będzie łączyć funkcje gastronomiczne, usługowe i społeczne
@ Implant materiały prasowe

W Warszawie, przy ulicy Chmielnej 75 powstanie IMPLANT czyli proekologiczny projekt, który będzie łączyć funkcje gastronomiczne, usługowe i społeczne. Obiekt będzie wyposażony m.in. w jeden z największych na świecie „łapaczy smogu” i zbiornik retencyjny. Inwestycja ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Takie inwestycje już powstały za granicą. W Londynie jest Pop Brixton, Bangkok ma Artbox, a w Seulu funkcjonuje Common Ground.

„Wydaje mi się, że nasze społeczeństwo dorosło do takiego miejsca jak Implant, w którym można się spotykać, tworzyć, spędzać miło czas i dobrze się bawić. Chcieliśmy stworzyć tygiel społeczny, gdzie będą przychodzić nie tylko ludzie z korporacji, ale też robotnicy z okolicznych placów budowy, rodziny z dziećmi czy branża kreatywna” – mówi Konrad Zagórski, jeden z pomysłodawców inwestycji.

IMPLANT ma być swego rodzaju eksperymentem społecznym, który nie tylko połączy różne grupy społeczne, ale będzie pełnił również funkcje edukacyjno-inspiracyjne.

„Tutaj znajdą swoje miejsce zarówno młodzi ludzie, przedsiębiorcy, tutaj pewnie przyjdą zjeść lunch krawaciarze z pobliskich biurowców, ale bardzo gorąco myślimy też o rodzinach z dziećmi. Nie zapominamy o seniorach – będziemy mieli międzypokoleniowe potańcówki i spotkania” – wymienia Zbigniew Bagiński, współpomysłodawca inwestycji.

IMPLANT będzie nowoczesnym, trzypoziomowym obiektem składającym się z 272 połączonych kontenerów. Został zaprojektowany przez architekta Jakuba Szczęsnego. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni ponad 10 tys. mkw. przy ulicy Chmielnej 75, blisko ścisłego centrum Warszawy. Do użytku zostanie oddana wiosną przyszłego roku. Za realizację projektu odpowiada spółka Nowa Epoka Handlu.

„Tę przestrzeń chcemy zmienić dla lokalnej społeczności. Chcielibyśmy, żeby na Chmielnej 75 znów zatętniło życie i chcemy zrobić to w sposób oddolny, zaprosić tutaj całą grupę mieszkańców Woli. W tym momencie dopinamy różnego rodzaju formalności związane z budową, która wystartuje jesienią. Chcemy otworzyć swoje podwoje już najbliższej wiosny” – mówi Zbigniew Bagiński.

Implant zostanie podzielony na trzy główne strefy: gastronomiczną z wydzieloną powierzchnią restauracyjną, usługowo-handlową, w której m.in. znajdą się niewielkie butiki z propozycjami przede wszystkim od polskich projektantów, oraz halę eventową przeznaczoną na wydarzenia społeczne i kulturalne. To tu będą odbywały się warsztaty, wystawy i prelekcje.

„Ludzie potrzebują nie tylko miejsca, w którym będą mogli robić zakupy i się spotkać, ale też miejsca, które będzie miało jakąś wartość dodaną. Wydaje nam się, że ludzie są trochę znudzeni wyjściem do restauracji. Chcieliby stworzyć coś razem i zaangażować się w ciekawe i wartościowe inicjatywy, stąd nasza oferta, zarówno eventowa, jak i powierzchni wynajmu. Dlatego też stawiamy na rozwiązania ekologiczne i integrowanie ludzi wokół interesujących inicjatyw” – mówi Konrad Zagórski.

Do dyspozycji najemców zostanie oddanych blisko 5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Przestrzeń zaplanowana dla około 80 najemców zostanie podzielona na powierzchnie typu pop-up store. Dzięki elastycznemu podejściu do kwestii umów najmu każdy z przedsiębiorców ma mieć możliwość negocjowania dogodnego dla siebie okresu, na jaki chce podpisać umowę, dopasowanego do rodzaju prowadzonej działalności.

„Pop-upy to rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli promować młody biznes ludzi kreatywnych i przedsiębiorczych. Myślimy tu głównie o młodych designerach, projektantach lub zawodach zapomnianych. Oprócz standardowych funkcji usługowo-handlowych będziemy mieć tutaj również muzeum dla dzieci, social garden, różne aktywności kulturalno-rozrywkowe i edukacyjne” –  wylicza Zbigniew Bagiński.

Ważny aspekt inwestycji będą stanowiły rozwiązania – od wertykalnego ogrodu po specjalne farby, rozbijające cząsteczki zanieczyszczeń. W obiekcie znajdzie się zbiornik retencyjny i samowystarczalny wodny ekosystem Aquaponica oraz panele fotowoltaiczne i pompy powietrzne, a także jeden z najbardziej ekologicznych systemów docieplania budynków. Inicjatorzy projektu chcą też promować alternatywne, niskoemisyjne środki komunikacji. Stąd IMPLANT będzie wyposażony w stacje dla rowerów i ładowarki dla elektrycznych samochodów, a każdy bilet na parking przy obiekcie będzie oznaczać jedno zasadzone drzewo.

„Zurbanizowanie miasta jest ogromne, a przestrzeni zielonej jest bardzo mało. Miasto musi oddychać. Pomimo tego, że Warszawa jest zaprojektowana w przeciągu, smogu jest sporo i z tym chcemy walczyć. Będziemy mieć największy w Europie, a może nawet na świecie, łapacz smogu. Składa się on z dwóch elementów: farby tytanowej, która rozbija cząsteczki smogu pod wpływem promieniowania UV, oraz ogromnego wertykalnego ogrodu, który okala całą naszą inwestycję. Cały IMPLANT będzie właściwie spowity zielenią. Na tym nam bardzo zależy nie tylko ze względów estetycznych, ale też dlatego, iż chcemy, aby ludzie się czuli tu dobrze” – mówi Zbigniew Bagiński.

źródło: newseria.pl

10 thoughts on “W Warszawie powstanie IMPLANT. Proekologiczny projekt który będzie łączyć funkcje gastronomiczne, usługowe i społeczne”

 1. tadzik222 tadzik222

  Ciekawe :) Wydaje mi się, że to będzie pierwsze tego typu miejsce w Polsce, w każdym razie nigdy wcześniej o czymś podobnym u nas nie słyszałem… Myślę, że chociażby z tego powodu projekt ma spore szanse na powodzenie, ludzie będą tam zaglądać z czystej ciekawości. Jako że bardzo lubię takie klimaty, myślę, że ja też na pewno się wybiorę :)

 2. Mateusz Godzic

  W pobliżu mieszka sporo osób, rodzin z dziećmi, jest tam też dużo firm… Dlatego myślę, że klientów im na pewno nie zabraknie. Moim zdaniem takie miejsce w tej okolicy zdecydowanie się przyda 

 3. Świetny pomysł z tą różnorodnością :) Będzie można pójść na zakupy, zjeść, a jednocześnie też zobaczyć coś ciekawego czy zażyć trochę kultury… Super sprawa :)

 4. Z tego, co słyszę, to projekt wzbudza lekkie kontrowersje… nie mniej jednak dla mnie to super pomysł, o wiele lepszy niż budowa kolejnego identycznego centrum handlowego. Przynajmniej Wola będzie mieć ciekawy budynek :)

 5. Prawda, że w tych okolicach trochę brakuje zieleni… Dlatego każdy jej skrawek jest na wagę złota ;) Super, że powstaje tam takie ciekawe i przemyślane miejsce, łączące w sobie wiele funkcji. Jak najbardziej to popieram :)

 6. Ireneusz Wolski

  Super, że stawiają na polskie sklepy i polskich przedsiębiorców. Trzeba popierać rodzimy biznes! :)

 7. Moje okolice :) Z tego, co piszecie, ma tam być naprawdę sporo atrakcji, więc jeśli i ceny będą znośne, to na pewno nieraz tam zajrzymy z mężem i dzieciakami :)

 8. Dawid Dawidek

  Przyznam, że projekt wygląda imponująco, zwłaszcza te ujęcia z góry… Widać, że jest przemyślany i że twórcy włożyli w niego serce. Trzymam kciuki, żeby im się udało! :)

 9. Złoty krążek

  Podoba mi się ten projekt mam o nim jak i moi znajomi mamy pozytywne zdanie na ten temat.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X