W Warszawie powstał największy w Polsce ekologiczny market

W Warszawie powstał największy w Polsce ekologiczny market
Flickr / Ted Eytan / CC BY SA 2.0

W Warszawie powstał największy w Polsce ekologiczny market. Należący do sieci Organic Farma Zdrowia ekomarket znajduje się w Al. Jana Pawła II nr 22 na parterze drapacza chmur Q22. Sprzedawcy na blisko 500 m² powierzchni oferują kilka tysięcy ekologicznych produktów od polskich i europejskich producentów.

Market otwarty będzie 7 dni w tygodniu, a do dyspozycji klientów oddany jest podziemny parking. Znajduje się tu także Bistro z ofertą ekologicznych dań.

W ekomarkecie będzie można kupić organiczne owoce, warzywa, jajka, nabiał, sery, pieczywo, mięso i wędliny. Przetwory owocowe, warzywne, produkty mączne, miody, słodycze, przyprawy, herbatę oraz kawę. Dla najmłodszych klientów przewidziano dział z kaszkami, mlekami, daniami gotowymi, oraz zabawkami.

Osoby z alergiami żywieniowymi będą mogły dostać produkty bezglutene, bez laktozy, bezcukrowe, wegetariańskie i wegańskie. Część produktów pochodzi z upraw i produkcji Fair Trade (Sprawiedliwego Handlu).

W markecie znajduje się też dział kosmetyków, środków higieny osobistej i domowej. Wkrótce także pojawią się ekologiczne wina.

Większość oferty marketu stanowią certyfikowane produkty ekologiczne, ale w niektórych kategoriach dostępne są również towary konwencjonalne. Żeby ułatwić konsumentom rozróżnienie obu grup wprowadzone zostały dwa kolory cenówek. Zielone oznaczają żywność ekologiczną, a niebieskie produkty konwencjonalne.

Otwarcie kolejnego ekomarketu sieci Organic Farma Zdrowia, tym razem o powierzchni 1000 m² planowane jest pod koniec lata 2018 roku w Konstancinie.

Organic Farma Zdrowia to pierwsza w Polsce sieć samoobsługowych Delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć składa się z 39 Delikatesów stacjonarnych i on-line. Delikatesy stacjonarne działają w Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Rumii, Katowicach, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Wrocławiu, Piasecznie, Konstancinie, Łomiankach i Tarnowskich Górach. Delikatesy sieci oferują ekologiczną i tradycyjną żywność, kosmetyki oraz środki higieny osobistej i domowej.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top