W Polsce odszkodowania od Volkswagena za wadliwe samochody domaga się już 3,2 tysiące osób

W Polsce odszkodowania od Volkswagena za wadliwe samochody domaga się już 3,2 tysiące osób

Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG poinformowało, że kwota roszczeń w Polsce wobec Volkswagena przekroczyła 100 milionów złotych, a odszkodowania domaga się 3,2 tysiąca osób po 30 tysięcy złotych za auto.

Stowarzyszenie w ubiegłym roku złożyło pozew zbiorowy przeciw VW Polska w sądzie okręgowym w Warszawie. Jak dotąd zgłosiło się do stowarzyszenia ok. 10 tys. osób, ale po weryfikacji została jedna trzecia. Szacuje się że w Polsce jest ok. 200 tysięcy aut, które sprzedano z wadliwym oprogramowaniem.

Koncern Volkswagen Group stosował w samochodach VW, Audi, Seat i Skoda, produkowanych po 2008 r. oprogramowanie, które w warunkach testowych pozwalało zaniżać wartość emisji spalin. VW zawarł w tej sprawie ugodę z władzami USA i tamtejszymi właścicielami diesli, zobowiązując się do wypłacenia im odszkodowań.

Postępowanie wobec Volkswagen Group Polska ws. manipulowania emisjami spalin prowadzi także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Firmie grozi kara sięgająca 10% obrotów firmy.

Również w niemieckich sądach toczą się przeciw Volkswagenowi setki postępowań cywilnych, wytoczonych przez indywidualnych użytkowników.

zobacz: Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG 

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top