W Opolu otwarto pięć nowych pracowni obrazujących bioróżnorodność województwa

W Opolu otwarto pięć nowych pracowni obrazujących bioróżnorodność województwa
@ RCRE

Pięć nowych pracowni obrazujących bioróżnorodność województwa otwarto w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji (RCRE) w Opolu. Jak informuje opolski urząd marszałkowski, na ten cel ze środków Unii Europejskiej przeznaczono trzy miliony złotych dotacji.

W ramach projektu otwarto pracownie: „Strażnicy środowiska”, „Owocowy zakątek”, „Ptasie radio”, „Plaster miodu”, „Leśniczówka”, „Bioróżnorodność nocą”. Dzieci będą mogły także korzystać z zewnętrznej ścieżki edukacyjnej „Słodki jak miód”.

Dzięki nowym pracowniom, goście działającego w RCRE Centrum Nauki i Eksperymentu mogą dowiedzieć się m.in., co rośnie i żyje na terenie województwa opolskiego i z czego wcześniej znany był region. Odwiedzający placówkę uczniowie mogą odbyć w nich wirtualny spacer po lesie i spróbować swoich sił np. w rozpoznawaniu leśnych ptaków.

To takie przyrodnicze Centrum Kopernika, w którym przy pomocy specjalistów i nowoczesnych technik, uczeń może niejako wejść w świat przyrody. Dzięki technikom filmowym może na przykład zajrzeć do spiżarni dawnej gospodyni i dowiedzieć się, jak kiedyś robiono przetwory z warzyw i owoców rosnących obok nas.

wyjaśnia Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu

Obecnie w RCRE działają 23 pracownie, w których uczniowie mogą w drodze zabawy i eksperymentów zdobywać wiedzę z wielu dziedzin nauki. Do tej pory, działającą od pięciu lat placówkę odwiedziło około 67 tysięcy uczniów. Według opolskiego urzędu marszałkowskiego, w ramach programu bioróżnorodności w regionie zrealizowano już ponad pięćdziesiąt projektów o wartości 75 mln złotych.

źródło: naukawpolsce.pap.pl

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X