W Nowym Jorku powstaje pierwszy budynek pasywny o nazwie Perch

W Nowym Jorku powstaje pierwszy budynek pasywny o nazwie Perch
@ Perch

W Nowym Jorku powstaje pierwszy budynek pasywny o nazwie Perch, który dzięki odpowiedniej konstrukcji pozwoli mieszkańcom zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Konstrukcja wznoszona jest w sąsiedztwie Hamilton Heights i zostanie oddana do użytku już w maju tego roku.

Perch zostało od podstaw zaprojektowane w taki sposób, aby spełniać założenia domu pasywnego. Ma zużywać około 80-90% mniej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnego budynku. Zastosowano tu m.in. 20 cm grubości izolację ścian, która obniża fluktuację temperatury oraz redukuje ilość energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń. Szkło okienne zostało specjalnie dobrane do klimatu panującego w tym regionie oraz poziomu nasłonecznienia. Dodatkowo okna ustawiono w taki sposób, by wpadało przez nie jak najwięcej światła słonecznego. Natomiast ciepło generowane przez system klimatyzacji, służy do podgrzewania wody.

Wszystkie zmiany konstrukcyjne sprawiły, że Perch osiąga lepszy wynik energetyczny, niż wynoszą założenia pasywnego domu określane na 11,15 kWh /1 stopę kwadratową powierzchni/ rok. W przypadku Perch jest to jedynie 9,57 kWh / 1 stopę kwadratową/ rok.

źródło: gizmag.com

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top