W Krakowie ruszy carsharing oparty o samochody elektryczne

W Krakowie ruszy carsharing oparty o samochody elektryczne - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ mariordo59 / CC BY SA 2.0
Flickr / @ mariordo59 / CC BY SA 2.0

Do końca roku na ulice Krakowa w ramach usługi carsharing wyjedzie 40 samochodów elektrycznych oraz zostanie uruchomionych 20 stacji umożliwiających ładowanie pojazdów elektrycznych. W kolejnych latach system będzie stopniowo rozbudowywany.

Sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych obejmować będzie lokalizacje o dużym skupieniu usług, takich jak galerie handlowe, centra biurowe, czy węzły przesiadkowe.

W lipcu 2017 roku Gmina Miejska Kraków podpisała w tej sprawie porozumienie z spółką Smart City Polska. Kraków będzie uczestniczyć w procesie uruchomienia systemu zaczynając od harmonogramu wdrożenia usługi, poprzez wybór miejsc na stacje ładowania, a skończywszy na współpracy przy opracowywaniu zasad udostępniania tych stacji innym pojazdom z napędem elektrycznym.

Dzięki takim działaniom Gmina Miejska Kraków będzie pełnić funkcję koordynatora dla firm, które zaangażują się w rozwój smart city, nie ponosząc kosztów tej działalności.

Miasto zakłada, że do końca tego roku na ulice Krakowa wyjedzie 40 samochodów elektrycznych, a na terenie Krakowa uruchomionych zostanie 20 stacji umożliwiających ładowanie pojazdów elektrycznych. W kolejnych latach zarówno pojazdy jak i stacje do ich ładowania będą sukcesywnie rozbudowywane, w oparciu o wspólnie wypracowane harmonogramy.

zobacz: Carsharing czyli alternatywa dla posiadania samochodu

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X