W Krakowie rusza Traficar czyli system pozwalający wypożyczać samochody tak łatwo jak miejskie rowery

W Krakowie rusza Traficar czyli system pozwalający wypożyczać samochody tak łatwo jak miejskie rowery
@ Traficar

W Krakowie rusza Traficar czyli system carsharing pozwalający wypożyczać samochody równie łatwo jak miejskie rowery. Wystarczy do tego zwykły smartfon i odpowiednia aplikacja, która pozwala na szybką lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, a użytkownik może go zarezerwować w dowolnym momencie. 

Usługa carsharing rozliczana jest w dwóch taryfach: za wykorzystane minuty oraz przejechany dystans. Samochód otwiera się dzięki zeskanowaniu kodu QR znajdującego się na samochodzie, kluczyki są w schowku, a płatność następuje w aplikacji na telefonie po zakończeniu podróży. Auto można zostawić gdziekolwiek na obszarze obejmującym cały Kraków aż do granic miasta. Klienci nie płacą też za parkowanie w miejskiej strefie płatnego parkowania, gdyż opłata wliczona jest w cenę wynajmu samochodu.

Klienci nie muszą się martwić również o tankowanie, ubezpieczenie, mycie czy kwestie techniczne. Wszystkie te koszty i działania są po stronie Traficar. Średni 10-minutowy kurs samochodami Traficar na dystansie 5 kilometrów kosztuje 9 zł. To ponad dwukrotnie mniej, niż przejazd taksówką.

Firma Express zapowiada uruchomienie usługi carsharing również w innych dużych polskich miastach.

źródło: materiały prasowe, traficar.pl

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top