Volocopter czyli helikopter dla każdego

Volocopter czyli helikopter dla każdego
@ Volocopter

Niemieccy inżynierowie stworzyli Volocopter, czyli helikopter dla każdego. Pojazd uzyskał już tymczasowe dopuszczenie do ruchu, a za dwa lata trafią na rynek pierwsze egzemplarze.

Volocopter został stworzony przez inżynierów ze spółki e-volo. Jako decydujące zalety produktu pomysłodawcy wymieniają trzy hasła: prostota, bezpieczeństwo i ekologia.

Volocopter z osiemnastoma wirnikami, startuje według tej samej zasady co drony, jednak został on stworzony do transportu osobowego. Helikopter otrzymał niedawno od Deutscher Ultraleichtflugverband tymczasowe dopuszczenie do ruchu.

Dla urzędów rejestracyjnych volocopter jest nowym, mało przewidywalnym urządzeniem, bo jego system sterowania i technologia zapewniająca bezpieczeństwo składa się niemal wyłącznie z elektroniki. Wszystkie układy scalone, jak zapewniają konstruktorzy, są zaprojektowane co najmniej podwójnie, a duża liczba śmigieł oznacza zredukowane do absolutnego minimum ryzyko upadku. Nawet gdyby zawiodło osiem jego wirników, volocopter wylądowałby w sposób kontrolowany. W najgorszym przypadku z dachu kabiny wystrzeli automatycznie spadochron.

źródło: materiały prasowe, volocopter.com

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X