Volkswagen ogłosił nową strategię i plany na produkcję ponad 30 aut elektrycznych

Flickr / @ David Ron / CC BY ND 2.0
Flickr / @ David Ron / CC BY ND 2.0

Volkswagen ogłosił program o nazwie „Together – strategia 2025”, który wprowadzi największe zmiany w historii firmy. Do 2025 roku pojawi się na rynku ponad 30 aut elektrycznych.

Jedną z podstaw nowej strategii jest zmiana głównego obszaru działalności Volkswagena, czyli produkcji samochodów. W jej ramach poszczególne marki koncernu mają jeszcze bardziej różnić się od siebie, a gama modeli oraz silników zostanie zweryfikowana pod kątem najatrakcyjniejszych segmentów rynku, obiecujących największy wzrost.

Szczególną uwagę Volkswagen poświęca samochodom elektrycznym i planuje w ich przypadku wielką ofensywę. W ciągu 10 lat na rynku ma się pojawić ponad 30 pojazdów elektrycznych napędzanych wyłącznie energią pochodzącą z akumulatorów (BEV). Udział tego rodzaju pojazdów w światowym rynku aut osobowych może wynieść, według prognoz koncernu, około jednej czwartej. Sam koncern Volkswagen zamierza do 2025 roku sprzedawać od dwóch do trzech milionów samochodów elektrycznych typu BEV. Oznacza to udział w wysokości 20-25% w całej spodziewanej sprzedaży.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X