Vogue Polska zaprasza na Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability

Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability

Zrównoważony rozwój w branży odzieżowej, potrzeba edukacji i wzrostu świadomości klimatycznej oraz odpowiedzialny biznes – to wyzwania, o których będą dyskutować 22 września uczestnicy Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability.

To już druga edycja największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji poświęconej branży modowej i zrównoważonemu rozwojowi, której organizatorem jest Vogue Polska, a partnerem merytorycznym BCG.

Kwestia zrównoważonego rozwoju w branży odzieżowej, zarówno po stronie biznesu, jak i konsumentów nadal stanowi istotne wyzwanie. Według opublikowanego w maju raportu BCG i Vogue Polska 75% Polek i Polaków uważa zrównoważony rozwój za istotną kwestię. Mimo to ponad połowa polskich konsumentów kojarzy zrównoważoną modę jedynie z recyklingiem i upcyklingiem. Co czwarty badany nie chce kupować ubrań z produkcji ekologicznej ze względu na ich cenę oraz z powodu wątpliwości co do ich jakości. Równocześnie branża produkująca odzież, obuwie i dodatki odpowiada za 5% emisji dwutlenku węgla i 20% światowych odpadów ściekowych.

Okres pandemii COVID-19 niewątpliwie przyczynił się do wzrostu świadomości wpływu człowieka na zmiany klimatyczne. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez BCG ponad 2/3 ankietowanych wierzy, że działalność człowieka zagraża klimatowi, a degradacja środowiska może zagrażać ludziom. Coraz częściej dostrzegają to również przedsiębiorstwa – według danych MIT, 87% respondentów z firm zatrudniających ponad 10 tys. pracowników twierdzi, że ich firmy zwiększyły lub utrzymały swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój łańcucha dostaw od początku COVID-19. Przewidujemy, że dzięki temu zwiększy się przychylność do współpracy nie tylko konsumentów, ale i inwestorów. Co więcej, produkty zeroemisyjne nie muszą być droższe dla konsumenta, jak wynika z naszych analiz.

mówi Oktawian Zając, dyrektor zarządzający i partner, szef warszawskiego biura BCG

Nasze pokolenie jest pierwszym, które na tak szeroką skalę jest świadome swojego wpływu na środowisko naturalne, konsekwencji swoich działań i nie tylko chce coś zmienić, ale ma potrzebne ku temu narzędzia, technologię. Branża modowa, odzieżowa jest świetnym polem, na którym możemy podjąć konkretne działania, dbając np. o zrównoważony łańcuch dostaw czy próbując przestawić się na produkcję o zamkniętym obiegu. O tym jak zmienić nastawienie biznesu oraz nawyki zakupowe Polaków, a przede wszystkim jak sprawić, by nie tylko firmy, urzędnicy, ale i konsumenci stali się motorem działań na rzecz zrównoważonego rozwoju będziemy w Warszawie dyskutować z autorytetami świata mody, czołowymi aktywistami działającymi na rzecz ochrony klimatu oraz z przedstawicielami biznesu.

wyjaśnia Kasia Jordan Kulczyk, wydawca Vogue Polska


Podczas Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability wystąpią:

  • Derek Blasberg, Szef Współpracy Mody i Urody w Youtube
  • Amber Valetta, aktorka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich supermodelek, a w ostatnich latach wiodący głos w apelu o zrównoważony rozwój branży modowej
  • Anja Rubik, supermodelka i aktywistka
  • Eva Kruse, pionierka w promowaniu odpowiedzialnego biznesu w modzie, była dyrektorka Global Fashion Agenda
  • Zinnia Kumar, modelka, pierwsza ekolożka, która znalazła się na okładce Vogue’a
  • Ewa Tumanow, Industry Manager Retail & eCommerce w Facebook
  • Cyrill Gutsch, twórca Parley For The Oceans, współtwórca serii butów Adidas wyprodukowanych z plastiku pozyskanego z oceanów

Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability odbędzie się 22 września w formule hybrydowej w Warszawie.

Streamingi bezpośrednio z wydarzenia dostępne będą dla szerokiej publiczności online na stronie vogue.pl i kanałach social media Vogue Polska.

źródło: materiały prasowe

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X