Vogue Polska zaprasza na Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability

Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability

Zrównoważony rozwój w branży odzieżowej, potrzeba edukacji i wzrostu świadomości klimatycznej oraz odpowiedzialny biznes – to wyzwania, o których będą dyskutować 22 września uczestnicy Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability.

To już druga edycja największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji poświęconej branży modowej i zrównoważonemu rozwojowi, której organizatorem jest Vogue Polska, a partnerem merytorycznym BCG.

Kwestia zrównoważonego rozwoju w branży odzieżowej, zarówno po stronie biznesu, jak i konsumentów nadal stanowi istotne wyzwanie. Według opublikowanego w maju raportu BCG i Vogue Polska 75% Polek i Polaków uważa zrównoważony rozwój za istotną kwestię. Mimo to ponad połowa polskich konsumentów kojarzy zrównoważoną modę jedynie z recyklingiem i upcyklingiem. Co czwarty badany nie chce kupować ubrań z produkcji ekologicznej ze względu na ich cenę oraz z powodu wątpliwości co do ich jakości. Równocześnie branża produkująca odzież, obuwie i dodatki odpowiada za 5% emisji dwutlenku węgla i 20% światowych odpadów ściekowych.

Okres pandemii COVID-19 niewątpliwie przyczynił się do wzrostu świadomości wpływu człowieka na zmiany klimatyczne. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez BCG ponad 2/3 ankietowanych wierzy, że działalność człowieka zagraża klimatowi, a degradacja środowiska może zagrażać ludziom. Coraz częściej dostrzegają to również przedsiębiorstwa – według danych MIT, 87% respondentów z firm zatrudniających ponad 10 tys. pracowników twierdzi, że ich firmy zwiększyły lub utrzymały swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój łańcucha dostaw od początku COVID-19. Przewidujemy, że dzięki temu zwiększy się przychylność do współpracy nie tylko konsumentów, ale i inwestorów. Co więcej, produkty zeroemisyjne nie muszą być droższe dla konsumenta, jak wynika z naszych analiz.

mówi Oktawian Zając, dyrektor zarządzający i partner, szef warszawskiego biura BCG

Nasze pokolenie jest pierwszym, które na tak szeroką skalę jest świadome swojego wpływu na środowisko naturalne, konsekwencji swoich działań i nie tylko chce coś zmienić, ale ma potrzebne ku temu narzędzia, technologię. Branża modowa, odzieżowa jest świetnym polem, na którym możemy podjąć konkretne działania, dbając np. o zrównoważony łańcuch dostaw czy próbując przestawić się na produkcję o zamkniętym obiegu. O tym jak zmienić nastawienie biznesu oraz nawyki zakupowe Polaków, a przede wszystkim jak sprawić, by nie tylko firmy, urzędnicy, ale i konsumenci stali się motorem działań na rzecz zrównoważonego rozwoju będziemy w Warszawie dyskutować z autorytetami świata mody, czołowymi aktywistami działającymi na rzecz ochrony klimatu oraz z przedstawicielami biznesu.

wyjaśnia Kasia Jordan Kulczyk, wydawca Vogue Polska


Podczas Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability wystąpią:

  • Derek Blasberg, Szef Współpracy Mody i Urody w Youtube
  • Amber Valetta, aktorka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich supermodelek, a w ostatnich latach wiodący głos w apelu o zrównoważony rozwój branży modowej
  • Anja Rubik, supermodelka i aktywistka
  • Eva Kruse, pionierka w promowaniu odpowiedzialnego biznesu w modzie, była dyrektorka Global Fashion Agenda
  • Zinnia Kumar, modelka, pierwsza ekolożka, która znalazła się na okładce Vogue’a
  • Ewa Tumanow, Industry Manager Retail & eCommerce w Facebook
  • Cyrill Gutsch, twórca Parley For The Oceans, współtwórca serii butów Adidas wyprodukowanych z plastiku pozyskanego z oceanów

Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability odbędzie się 22 września w formule hybrydowej w Warszawie.

Streamingi bezpośrednio z wydarzenia dostępne będą dla szerokiej publiczności online na stronie vogue.pl i kanałach social media Vogue Polska.

źródło: materiały prasowe

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Wiedza ekologiczna

Przydatna wiedza ekologiczna
Linki do haseł, świąt, wydarzeń i kampanii ekologicznych. Encyklopedia i wiedza na tematy związane z ekologią. Prognoza zanieczyszczenia środowiska. Przegląd katastrof i klęsk ekologicznych. Informacje dotyczące instytucji, ministerstw, fundacji, stowarzyszeń, polskich i międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną środowiska i przyrody.

Świadomy konsument odpowiedzialna konsumpcja

Świadomy konsument i odpowiedzialna konsumpcja
Odpowiednia wiedza pomoże dokonywać bardziej świadomych i odpowiedzialnych wyborów podczas codziennych zakupów. Świadome i odpowiedzialne zakupy to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego.

Dom ekologiczny

Dom ekologiczny
Dom ekologiczny to model gospodarstwa o minimalnej uciążliwości dla środowiska, przy jednoczesnym zapewnieniu jego użytkownikom komfortu, wygody i kontaktu z przyrodą. Cechuje go energooszczędność, racjonalne wykorzystanie przestrzeni, niska produkcja odpadów, oszczędne gospodarowanie mediami, wykorzystanie energii odnawialnej.

Ogród ekologiczny

Ogród naturalny – ekologiczny
Podstawą naturalnego ogrodu jest odpowiednie skomponowanie jego elementów, tak żeby stał się częścią większego, naturalnego ekosystemu. Głównym celem ogrodu ekologicznego jest uzyskiwanie zdrowej żywności, nieskażonej szkodliwymi związkami.

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii (OZE)
Odnawialne źródła energii (OZE) to źródła energii, których wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem, ponieważ zasób tych źródeł odnawia się w krótkim czasie. Źródłami takimi są wiatr, promieniowanie słoneczne, opady, pływy morskie, fale morskie i geotermia.

Transport ekologiczny

Transport ekologiczny
Transport jest odpowiedzialny za 1/3 światowej emisji CO2 powstającej w wyniku działalności człowieka. Ogranicz zatem podróżowanie samolotem i samochodem, pamiętaj że pociąg to znacznie czystsza metoda transportu. Ekojazda to mniej trucizn w powietrzu, więcej pieniędzy w kieszeni i bezpieczeństwo jazdy.

Zagrożenia ekologiczne

Zagrożenia ekologiczne dla Ziemi
Naukowcy, ekolodzy i zwykli ludzie od lat próbują zwrócić uwagę, że znajdujemy się na kursie kolizyjnym ze światem natury, że człowiek pcha Ziemię ku zagładzie, a zaniechanie działań na rzecz ochrony środowiska i ekosystemów grozi destabilizacją Ziemi. Ostrzegają, że Ziemia ma ograniczone możliwości podtrzymywania życia i że są one przez ludzkość doprowadzone na skraj przepaści.

Turystyka ekologiczna

Ekoturystyka
Ekoturystyka to rodzaj turystyki nierozerwalnie związany z wypoczynkiem, naturą, oraz odkrywaniem przyrody przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Ekoturysta, to taki turysta, którego odpoczynek nie wpływa negatywnie na otaczające środowisko i nie powoduje jego niszczenia.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X