Toyota FCV Plus samochód zasilany wodorem z funkcją domowej elektrowni

Toyota FCV Plus
@ Toyota FCV Plus

Toyota ujawniła informacje dotyczące modelu FCV Plus zasilanego wodorem, który może również pełnić funkcję domowej elektrowni.

Toyota FCV PLUS to samochód napędzany ogniwami wodorowymi. Elementy układu napędowego zostały rozmieszczone w czterech rogach pojazdu, tak żeby jego wnętrze było jak najbardziej przestronne. Niewielki zestaw ogniw paliwowych znajduje się między przednimi kołami, natomiast zbiornik wodoru umieszczono za tylnymi siedzeniami.

We wszystkich czterech kołach zamontowano niezależne silniki elektryczne. Dzięki temu wnętrze FCV PLUS ma wielkość jak w dużym sedanie przy kompaktowych rozmiarach nadwozia. Auto ma optymalnie zrównoważone nadwozie i oferuje kierowcy widoczność ze wszystkich stron. Samochód jest przestronny i lekki, a jednocześnie ma bardzo sztywny szkielet nadwozia.

Inżynierowie Toyoty wyposażyli dodatkowo pojazd w rozwiązanie, pozwalające przekształcić go w mobilną elektrownię. Samochód można podłączyć do zewnętrznego źródła wodoru i wówczas będzie mógł wytwarzać prąd na inne potrzeby, nie zużywając przy tym własnego paliwa. Można również usunąć ogniwa paliwowe znajdujące się pomiędzy przednimi kołami, żeby używać ich jako przenośnego generatora prądu np. do zaopatrywania w energię naszego domu w przypadku gdy pojawi się przerwa w dostawie.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X