Test nowego systemu transportu o nazwie Hyperloop zakończony sukcesem

Test nowego systemu transportu o nazwie Hyperloop zakończony sukcesem - wlaczoszczedzanie.pl - @ Hyperloop
@ Hyperloop

Sprawdzian nowego systemu napędowego pociągu Hyperloop, który zorganizowano na pustyni w Newadzie, zakończył się sukcesem.

W czasie testu element kapsuły o masie 690 kg rozpędzono przy pomocy zestawu magnesów do 96 km/h w czasie 1,1 sekundy, osiągając prędkością 184 km/h. Testowano jedynie system napędowy, dlatego sprawdzianowi poddano jedynie część kapsuły, która poruszała się po specjalnie przygotowanym torze i przemieszczała się na kołach. W kolejnych testach planowany jest sprawdzian systemu lewitacji, który ma wykorzystywać pasywną lewitację.

W przyszłości planowany jest sprawdzian tuby, w której będą przemieszczać się kapsuły, poruszając się w obniżonym ciśnieniu dla zmniejszenia oporów powietrza. Jej prototyp będzie mieć około 3 km długości.

Osiągnięta obecnie prędkość to tylko ułamek prędkości, do której będzie rozpędzać się ostateczna wersja pociągu, Ma ona wynieść około 1100 km/h. Dzięki temu podróż z San Francisco do Los Angeles zajmie około 30 minut.  Konstruktorzy mają nadzieję, że w pełni sprawny prototyp powstanie za 3 lata.

Hyperloop One to jeden ze startupów, który rywalizuje w rozwoju technologii pozwalającej na transport ludzi w superszybkich kapsułach przemieszczających się w stalowej rurze, w której panuje bardzo niskie ciśnienie. Takie pojazdy mają pędzić z prędkością przekraczającą 1200 km/h. Unosić się mają dzięki lewitacji magnetycznej.

Spółka poinformowała ostatni o zdobyciu finansowania w przeddzień testowych pokazów systemu Hyperloop na torze znajdującym się w okolicach Las Vegas w amerykańskim stanie Nevada.

źródło: hyperloop-one.com

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X