Tesla zapowiada instalację w Europie sieci ładowarek w 150 lokacjach

Flickr / @ Jeff Cooper / CC BY 2.0
Tesla Chargers

Tesla Motors która dotychczas skupiała się na rozwijaniu biznesu w Stanach Zjednoczonych wkrótce zajmie się także Europą. Przedstawiciele koncernu oświadczyli, że wkrótce na Starym Kontynencie pojawi się znacznie więcej stacji, w których właściciele pojazdów elektrycznych, będą mogli je naładować.

Jeszcze do niedawna największą wadą pojazdów elektrycznych były słabe baterie oraz niewielka ilość stacji ich ładowania. Dzięki wysiłkom Tesla Motors sytuacja w tej materii coraz bardziej się poprawia, gdyż auta amerykańskiego koncernu nie tylko mogą przejechać na jednym ładowaniu nawet 500 km, ale producent dba też o to, by było gdzie uzupełnić energię w akumulatorach.

Tesla zapowiada instalację na Starym Kontynencie sieci ładowarek o nazwie Destination Chargers, które są już dostępne w kilku miastach w Azji oraz Stanach Zjednoczonych. Ładowarki pojawią się w miejscach, gdzie właściciele aut nie będą mieli problemów z podłączeniem się, a więc przy restauracjach, hotelach, kasynach, klubach golfowych itp. W sumie można się ich spodziewać w 150 lokacjach.

Ładowarki Destination Chargers nie są tak szybkie, jak Superchargers, gdyż przez godzinę ładowania zapewnią jedynie tyle energii, aby można było przejechać około 93 km.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X