Tesla stała się najcenniejszym koncernem motoryzacyjnym w Stanach Zjednoczonych

Tesla stała się najcenniejszym koncernem motoryzacyjnym w Stanach Zjednoczonych - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ Automobile Italia / CC BY 2.0
Flickr / @ Automobile Italia / CC BY 2.0

Tesla stała się najcenniejszym koncernem motoryzacyjnym w Stanach Zjednoczonych. Podczas poniedziałkowej sesji na Wall Street wartość firmy produkującej samochody elektryczne osiągnęła w pewnym momencie 51 miliardów 170 milionów dolarów, czyli o 60 milionów więcej niż wartość General Motors.

Warto podkreślić fakt, że stało się to pomimo tego, że firma jeszcze nigdy nie przyniosła zysku. Na inwestorów działa jednak magia nazwiska szefa koncernu Elona Muska, który jest traktowany jak wizjoner i w którego zamierzenia ludzie chcą wierzyć.

Tylko w tym roku ceny akcji Tesli poszły w górę o 40%. Powodem jest zapowiedź wprowadzenia na rynek znacznie tańszego Modelu 3. Auto ma kosztować 35 tysięcy dolarów, co oznacza, że będzie dostępne dla amerykańskiej klasy średniej. Szef Tesli Elon Musk postawił sobie za cel sprzedaż pół miliona aut rocznie i wyposażenie ich w systemy zdalnego kierowania.

Jeżeli chodzi o udział w rynku sprzedaży samochodów osobowych to General Motors jest liderem. Koncern sprzedał w ubiegłym roku na całym świecie 10 milionów samochodów, a Tesla zaledwie 40 697 aut. W ostatnich dwóch latach GM zarabiał rocznie ponad 9,5 mld dolarów na czysto, podczas gdy Tesla traciła w 2015 roku prawie 900 mln dolarów, a w 2016 roku prawie 700 mln dolarów.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X