fbpx

Tesla ogłosiła że pomimo wypadków nie wyłączy automatycznego pilota

TeslaKilka kolizji, oraz wypadek śmiertelny spowodowany wadliwie działającą funkcją autopilota znajdującą się w samochodach Tesli zaniepokoiły kierowców. Producent wciąż twierdzi jednak, że to nie jego technologia zawiodła i nie zamierza jej wyłączyć.

Autopilot montowany w samochodach Tesli to półautonomiczny system, który potrafi przejąć kontrolę nad pojazdem w czasie jazdy po autostradach, odciążając w ten sposób kierowcę. Na początku maja miała jednak miejsce kolizja spowodowana wadliwie działającym systemem, który spowodował śmierć kierowcy. Później odnotowano jeszcze dwa wypadki z tego samego powodu.

Pojawiały się zatem uzasadnione obawy dotyczące bezpieczeństwa, których sprawdzeniem zajmują się już rządowe organa, oraz opinie że dla producenta najrozsądniejszym krokiem byłoby wyłączyć funkcję do momentu zakończenia śledztwa.

Elon Musk pełniący funkcję dyrektora generalnego Tesla Motors poinformował, że nie ma planów wyłączenia Autopilota. Firma planuje natomiast podwoić wysiłki dotyczące edukacji klientów aut w zakresie możliwości nowej funkcji.

 

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X