Tesla Motors zaprezentowała swoje najnowsze dziecko Tesla Model 3

Tesla Motors zaprezentowała swoje najnowsze dziecko  Tesla Model 3
Tesla Model 3

Model 3 jest ok. 20% mniejszy niż Model S, a do pierwszej setki rozpędza się w ciągu mniej niż 6 sekund. Maksymalny zasięg samochodu na jednym ładowaniu akumulatora wyniesie ponad 346 kilometrów.

Wewnątrz pojazdu znajduje się m.in. 15-calowy panoramiczny dotykowy wyświetlacz. Dach samochodu zostanie wykonany z jednego kawałka szkła.

Szef Tesla Motors Elon Musk prezentując w Hawthorne w Kalifornii Model 3 zapowiedział, że samochód trafi do produkcji w 2017 roku, a jego cena wyniesie 35 tys. dolarów.

Mimo długiego terminu oczekiwania najnowszy model samochodu elektrycznego zamówiło już blisko 140 tysięcy osób. Fani motoryzacji ustawiali się w długich kolejkach do salonów Tesli w całej Kalifornii.

Do tej pory za flagowy model S trzeba było zapłacić co najmniej 70 tys. dol. (czyli ok. 300 tys. zł), ale kupujący wydawali na ten pojazd średnio około pół miliona złotych. Stąd cena za Model 3 wydaje się niezwykle atrakcyjna. Należy również pamiętać, że amerykańscy kierowcy wybierający samochód elektryczny mogą liczyć na wsparcie rządu wynoszące 7,5 tys. dolarów.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top