Tesla Model 3
Tesla Model 3

Zaprezentowany na początku kwietnia Model 3 okazał się prawdziwym hitem. W pierwszym tygodniu złożono 325 tys. zamówień na ten pojazd.

Szef Tesli Elon Musk poinformował, że koncern anulował kilka zduplikowanych zamówień na Model 3, który trafi na rynek w przyszłym roku. Dodał, że jedna osoba będzie mogła kupić w przedsprzedaży maksymalnie dwa samochody. Dodał, że tylko 5 proc. zamówień dotyczy dwóch pojazdów, co oznacza, że bardzo wysokie wyniki przedsprzedaży dla Modelu 3 nie są zawyżone.

Kosztujący 35 tys. dolarów Tesla Model 3, który  trafi do produkcji w 2017 roku, ma sprawić, że auta elektryczne staną się powszechne. Według władz spółki stanie się tak głównie za sprawą ceny’
Tesla Model 3 jest ok. 20 proc. mniejszy niż Model S, a do pierwszej „setki” rozpędzi się w ciągu mniej niż 6 sekund. Maksymalny zasięg samochodu na jednym ładowaniu akumulatora wyniesie ponad 346 kilometrów (215 mil). Wewnątrz pojazdu znajduje się m.in. 15-calowy panoramiczny dotykowy wyświetlacz. Dach samochodu zostanie natomiast wykonany z jednego kawałka szkła. W Modelu 3 będzie również dostępna funkcja autopilota.

Dodaj komentarz