Tesla coraz bardziej stawia na odnawialne źródła energii

Tesla coraz bardziej stawia na odnawialne źródła energii - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ randychiu / CC BY 2.0
Flickr / @ randychiu / CC BY 2.0

Firma Tesla poinformowała, że zamierza coraz bardziej stawiać na odnawialne źródła energii. Dla naszego dobra, jak również przyszłych pokoleń.

Już prawie rok minął od oficjalnego otwarcia Gigafabryki Tesli, która służy do produkowania akumulatorów, a niedługo powstać ma drugi taki obiekt na Starym Kontynencie. Wśród potencjalnych lokalizacji wymienia się Niemcy, Czechy, Węgry, Rumunię oraz Polskę. Celem firmy jest żeby akumulatory, które są podstawą samochodów elektrycznych, oraz domowymi magazynami energii ze źródeł odnawialnych, powstawały przy jak najmniejszej szkodliwości dla środowiska.

Tesla zamierza również przekształcić większość stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych (Supercharger) w jednostki niewymagające stałego połączenia z siecią elektryczną. Zamiast tego mają opierać się na akumulatorach, które to z kolei byłyby doładowywane przy pomocy odnawialnych źródeł, przede wszystkim dzięki panelom solarnym.

Tesla poinformowała także, że zamierza rozszerzyć sieć Superchargerów i podwoić liczbę takich stacji do końca tego roku. Dziś jest ich nieco ponad 5500, a w grudniu ich liczba ma być już pięciocyfrowa.

Obecnie w Polsce działają trzy stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych: w Katowicach, w Poznaniu oraz w Kostomłotach niedaleko Wrocławia. Do końca tego roku stanąć mają kolejne dwa: w Ciechocinku (k. Torunia) i w Strykowie (k. Łodzi). Są też plany postawienia ładowarek w Rzeszowie i w Ostrowie Mazowieckim.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X