Syrena Nixi ma szansę stać się pierwszym całkowicie polskim pojazdem elektrycznym

Syrena Nixi ma szansę stać się pierwszym całkowicie polskim pojazdem elektrycznym
@ Syrena Nixi

Dzięki rządowemu planowi rozwoju elektromobilności w Polsce Syrena Nixi ma stać się pierwszym całkowicie polskim pojazdem elektrycznym.

Za pomysłem wskrzeszenia Syreny w formie pojazdu elektrycznego stoi AK Motor. Jest to firma założona przez mieszkającego w Kanadzie Arkadiusza Kamińskiego, która powstała w 2012 r i podpisała umowę z FSO na prawo korzystania z nazwy Syrena. Niedawno AK Motor zaprezentowała projekt auta miejskiego, które ma być naszym narodowym samochodem elektrycznym.

Model będzie samochodem dopuszczonym do ruchu w kategorii M1, pozwalającym na komfortowe podróżowanie dwóch osób z bagażem. Zasięg Syreny Nixi ma wynosić ok 150 km, co pozwoli na codzienną jazdę po mieście i nie odbiega od innych samochodów tej klasy. Według planów AK Motor naładowanie akumulatorów do 90% pojemności zajmie 15 min, a przejazd 100 km takim samochodem ma kosztować 6 zł. Najważniejszą cechą Syreny Nixi ma być całkowicie polska konstrukcja.

Na razie prace nad Syreną Nixi znajdują się na początkowym etapie, ale nie przeszkodziło to firmie, żeby rozpocząć zbieranie zamówień na ten model. Zapowiedziano również, że będzie on produkowany na Żeraniu, tak jak miało to miejsce na początku z oryginalną Syreną.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X