Stan Teksas przestawia się na odnawialne źródła energii

W Amerykański stanie Teksas ogłoszono plany, które zakłada przestawienie się w przyszłości na energię w całości pochodzącą z odnawialnych źródeł. Pierwszym miastem, które się na to zdecydowało, będzie Georgetown, leżące niemal w samym sercu stanu.

Teksas, który przez wiele lat był jednym z największych dostawcą ropy naftowej na potrzeby kraju, teraz zaczyna się z tego wycofywać. Spadające ceny ropy oraz większa opłacalność wydobycia poza krajem sprawiły, że koncerny naftowe obcinają budżet na wiercenia, który tylko w tym roku zostanie zredukowany o 35 procent.

Plan stanu Teksas zakłada odejście od produkcji energii z ropy naftowej i przestawienie się w 100 procentach na odnawialne źródła.

Odnawialne źródła energii to nie tylko wielka korzyść dla środowiska naturalnego, lecz przede wszystkim korzyści ekonomiczne. Produkcja energii z węgla czy ropy naftowej wymaga poważnych nakładów finansowych na kopalnie, szyby naftowe oraz pracowników do ich obsługi. Tymczasem budowa wiatraka lub ogniw słonecznych, to praktycznie jednorazowy wydatek, a późniejsze koszty obsługi tych urządzeń są znikome.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X