Samolot Solar Impulse 2 zakończył w sobotę 56-godzinny lot nad Pacyfikiem

Samolot Solar Impulse 2 zakończył w sobotę 56-godzinny lot nad Pacyfikiem
Flickr / @ Ed Mullin / CC BY 2.0

Pilotowany przez Bertranda Piccarda samolot o napędzie słonecznym Solar Impulse 2 zakończył w sobotę 56 godzinny lot nad Pacyfikiem z Hawajów do San Francisco. Kolejnym przystankiem będzie Nowy Jork. Podróż zakończy się w Dubaju.

Był to kolejny etap lotu dookoła świata. Przed zaplanowanym lądowaniem na lotnisku Moffet Airfield w Mountain View, Piccard dokonał przelotu nad słynnym mostem Golden Gate.

Piccard mówił wcześniej, że nie może doczekać się przelotu nad Golden Gate samolotem, który nie zanieczyszcza środowiska i nie hałasuje. To wielki sukces, bo jego podróż została przerwana w połowie ubiegłego roku, gdy samolot uległ poważnej awarii. Zbyt długi lot z Japonii na Hawaje który trwał 4 dni i 21 godzin (co przy okazji stało się nowym rekordem świata) spowodował przegrzanie akumulatorów.

Celem lotu dookoła świata, który Piccard rozpoczął w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w marcu ubiegłego roku, jest propagowanie energii odnawialnej. Dotychczasowe etapy lotu wiodły przez Oman, Birmę, Chiny, Japonię i Hawaje.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X