Shell zapowiada zwiększenie inwestycji w OZE

Shell zapowiada zwiększenie inwestycji w OZE - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ DennisM2 / CC0 1.0 Universal
Flickr / @ DennisM2 / CC0 1.0 Universal

Paliwowy potentat Royal Dutch Shell zapowiada zwiększenie inwestycji w odnawialne źródła energii do miliarda dolarów rocznie.

Prezes firmy Ben van Beurden, wypowiadając się na konferencji w Teksasie zaznaczył, że planowane inwestycje w OZE na poziomie 1 mld dolarów to na razie mała część funduszy wydawanych co roku przez paliwowego potentata, które wynoszą około 25 mld dolarów.

Podkreśla, że sama transformacja systemu energetycznego, bazująca na wykorzystaniu czystych technologii, zajmie jeszcze dekady. Konieczne jest zatem wprowadzenie takich mechanizmów jak podatek węglowy liczony od wygenerowanych emisji CO2. Ben van Beurden uważa, że zwrot w kierunku gospodarki niskoemisyjnej to kluczowe wyzwanie, bo rosnący sprzeciw opinii publicznej dla paliw kopalnych zagraża przyszłości jego firmy.

W ramach działań proklimatycznych paliwowy potentat wprowadził ostatnio m.in. zasadę uzależniania wysokości wynagrodzenia swojej kadry zarządzającej od tego, jak udaje jej się redukować emisję CO2. Firma sygnalizowała również możliwość przejęć morskich farm wiatrowych.

Paliwowy potentat jest już współwłaścicielem jednej z pierwszych morskich farm wiatrowych w Europie, a ostatnio konsorcjum z jego udziałem wygrało aukcję dotyczącą budowy dużej farmy wiatrowej o mocy 700 MWu wybrzeży Holandii.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X