Rząd pracuje nad zwolnieniami podatkowymi za proekologiczne zachowania

Rząd pracuje nad zwolnieniami podatkowymi za proekologiczne zachowania
Flickr / @Alan Trotter/ CC BY 2.0

Ministerstwo Finansów pracuje nad zwolnieniami podatkowymi za proekologiczne zachowania m.in. zerową stawkę akcyzy na CNG (sprężony gaz ziemny), zwolnienie z akcyzy aut elektrycznych, czy wyższą kwotę amortyzacji dla samochodów na prąd.

Trwają prace nad projektem ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Ministerstwo Energii pracuje nad projektem zwolnienia z akcyzy na samochody elektryczne.

Planuje również podniesienia kwoty, która mogłaby być wliczana w koszty prowadzonej działalności gospodarczej przy zakupie pojazdów elektrycznych do 30 tys. euro z obecnie obowiązujących 20 tys. euro.

Kolejna propozycja resortu finansów dotyczy zwolnienia z podatku od nieruchomości w przypadku stanowisk, w których pojazdy elektryczne miałyby być zasilane w energię. Zwolnieniu podlegałaby także związana z tym niezbędna infrastruktura.

Ministerstwo pracuje również nad zniesieniem akcyzy na paliwo CNG. Mogłoby być ono użyte na większą niż do tej pory skalę na przykład w zasilaniu autobusów miejskich.

źródło: kurier.pap.pl

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X