Ruszyły dyskusje #EKOlogicznie z Politechniką Łódzką

Ruszyły dyskusje #EKOlogicznie z Politechniką Łódzką
#EKOlogicznie

Ruszyły dyskusje #EKOlogicznie z PŁ. Od 19 stycznia naukowcy z Politechniki Łódzkiej tłumaczą, jakie decyzje, w tym konsumenckie, warto podejmować w trosce o środowisko. W ekologii nie brakuje „fałszywych prawd” – twierdzą eksperci, dla których ekologia to nie tylko pasja czy styl życia, ale także przedmiot naukowych badań.

W co drugi wtorek o godz. 11.00 będzie można wysłuchać dyskusji online i zadać pytania, które gromadzone są na profilu FB uczelni. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy dowiedzieli się „Co nam mówi etykieta?”.

Głos zabrali ekspertki z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Prof. Grażyna Budryn oraz dr hab. inż. Agnieszka Nowak. Odpowiedzieli na pytania związane z zawartością produktów żywnościowych. Wyjaśnili między innymi, na co zwracać uwagę, robiąc zakupy, czym są produkty ekologiczne oraz jak zapobiegać marnowaniu jedzenia.

Gospodarzem cyklu jest matematyk dr Marek Małolepszy. Będzie on przedstawiał finansowe korzyści płynące ze stylu życia w duchu „eko”. Materiał popularyzujący poszczególne kwestie pozostanie dostępny na Facebooku po zakończeniu każdej z debat.

źródło: naukawpolsce.pap.pl

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X