Ruszyła 26 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO

Ruszyła 26 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” już po raz 26 zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO. Przedmiotem Konkursu są zdjęcia przedstawiające przyrodę Polski – dziko występujące rośliny, grzyby i zwierzęta lub ciekawe przyrodniczo miejsca.

Prace na Konkurs można zgłaszać do 21 października za pośrednictwem strony internetowej foto-kurier.pl

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 listopada, a do grudnia powstanie wystawa prezentująca kilkadziesiąt najlepszych prac. W Konkursie nagradzane są trzy najlepsze prace. Podobnie jak w latach ubiegłych ich autorzy sami dokonają wyboru nagród rzeczowych (np. sprzętu lub akcesoriów fotograficznych albo turystycznych). Oprócz nagród przyznane zostaną wyróżnienia. Ze względu na potrzebę zwrócenia uwagi na występowanie i zasady ochrony przyrody na terenach zurbanizowanych, w tegorocznej edycji zostanie wydzielona specjalna kategoria „Dzika przyroda w mieście”, w ramach której zostanie przyznane dodatkowe wyróżnienie.

Od ćwierć wieku corocznie w Konkursie FOTO-EKO bierze udział kilkuset miłośników fotografii zafascynowanych naszą rodzimą przyrodą, w tym wielu uznanych fotografików. Z kilkudziesięciu najlepszych nadesłanych prac powstanie wystawa pokonkursowa, która przez rok będzie wędrować po rozmaitych szkołach, urzędach, muzeach przyrodniczych i innych placówkach. Jej zasadniczy cel to uwrażliwienie na naszą rodzimą przyrodę, popularyzacja wiedzy przyrodniczej oraz rozwijanie i kształtowanie postaw przyjaznych naturze.

Partnerem głównym tegorocznej edycji Konkursu jest Fundacja VEOLIA POLSKA, wspólnie z którą PTOP „Salamandra” realizuje działania związane z ochroną dzikiej przyrody w Poznaniu. Patronat medialny nad Konkursem sprawuje Foto-Kurier oraz Magazyn Przyrodniczy „Salamandra”.

źródło: salamandra.org.pl

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X