Ruszył plebiscyt EKOTYKI 2021. Wybierz największe eko-hity w Polsce

Ruszył plebiscyt EKOTYKI 2021. Wybierz największe eko-hity w Polsce
@ EKOTYKI 2021

Między 12 a 31 stycznia ponownie wybieramy największe eko-hity w Polsce! Plebiscyt EKOTYKI to wyjątkowe nagrody dla branży kosmetyków naturalnych, przyznawane przez organizatora targów o tej samej nazwie, które od 2017 roku odbywają się w Krakowie i Katowicach, a od niedawna także online.

Ekotyki to nie tylko wydarzenie – to jedyna w swoim rodzaju społeczność miłośników (miłośniczek) naturalnej pielęgnacji i świadomego dbania o siebie.

Organizatorzy Ekotyków już po raz drugi uhonorują najlepsze naturalne produkty, inicjatywy ekologiczne i wyróżnią firmy za ich odpowiedzialne podejście do ekobiznesu. Zwycięzcy Plebiscytu otrzymają ręcznie wykonaną, drewnianą statuetkę w swojej kategorii i będą mogli wykorzystać wyróżnienie do promocji swoich produktów i marek.

EKOTYKI 2021 to jedyny Plebiscyt poświęcony wyłącznie branży kosmetyków naturalnych i inicjatywom ekologicznym! Jest to konkurs publiczny – jedyny w którym to wy – konsumenci decydujecie kto zdobędzie wyjątkowy tytuł w branży!

EKOTYKI 2021 zostaną rozdane w 9 kategoriach:

  1. Naturalna Marka Roku – nominacje publiczne
  2. Naturalny Debiut Roku – wspólne nominacje od Ekspertek Ekotyków i portalu LupaKosmetyczna.pl
  3. Naturalny Hit Roku (bestseller / must have naturalnej pielęgnacji) – nominacje Ekspertek Ekotyków i iportalu LupaKosmetyczna.pl
  4. Naturalny Produkt do Twarzy – nominacje publiczne
  5. Naturalny Produkt do Ciała – nominacje publiczne
  6. Naturalny Produkt do Włosów – nominacje publiczne
  7. Naturalny Produkt Wellness / Home SPA – nominacje publiczne
  8. Naturalny Produkt dla Mężczyzn – nominacje publiczne
  9. Wyróżnienie Super Ekotyki (za opakowania, podejście less/zero waste) – wspólne nominacje od Ekspertek Ekotyków i portalu LupaKosmetyczna.pl

12 stycznia o godzinie 11:00 rozpoczęło się zbieranie nominacji w kategoriach publicznych!
Koniecznie odwiedźcie stronę Plebiscytu i dodajcie swoje typy: https://ekotyki.pl/plebiscyt

Etap nominacji zakończy się 19 stycznia o 20:00, a głosowanie we wszystkich kategoriach zaczniemy 20 stycznia 2021. Potrwa ono do 31 stycznia i będzie mu towarzyszył Konkurs! Do zdobycia w nim będą wyjątkowe akcesoria do pielęgnacji cery.

Portal Włącz oszczędzanie został jednym z patronów medialnych wydarzenia.

źródło: Ekotyki.pl

Dziękuje, że przeczytałaś/eś powyższy artykuł do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Wiedza ekologiczna

Przydatna wiedza ekologiczna
Linki do haseł, świąt, wydarzeń i kampanii ekologicznych. Encyklopedia i wiedza na tematy związane z ekologią. Prognoza zanieczyszczenia środowiska. Przegląd katastrof i klęsk ekologicznych. Informacje dotyczące instytucji, ministerstw, fundacji, stowarzyszeń, polskich i międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną środowiska i przyrody.

Świadomy konsument odpowiedzialna konsumpcja

Świadomy konsument i odpowiedzialna konsumpcja
Odpowiednia wiedza pomoże dokonywać bardziej świadomych i odpowiedzialnych wyborów podczas codziennych zakupów. Świadome i odpowiedzialne zakupy to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego.

Dom ekologiczny

Dom ekologiczny
Dom ekologiczny to model gospodarstwa o minimalnej uciążliwości dla środowiska, przy jednoczesnym zapewnieniu jego użytkownikom komfortu, wygody i kontaktu z przyrodą. Cechuje go energooszczędność, racjonalne wykorzystanie przestrzeni, niska produkcja odpadów, oszczędne gospodarowanie mediami, wykorzystanie energii odnawialnej.

Ogród ekologiczny

Ogród naturalny – ekologiczny
Podstawą naturalnego ogrodu jest odpowiednie skomponowanie jego elementów, tak żeby stał się częścią większego, naturalnego ekosystemu. Głównym celem ogrodu ekologicznego jest uzyskiwanie zdrowej żywności, nieskażonej szkodliwymi związkami.

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii (OZE)
Odnawialne źródła energii (OZE) to źródła energii, których wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem, ponieważ zasób tych źródeł odnawia się w krótkim czasie. Źródłami takimi są wiatr, promieniowanie słoneczne, opady, pływy morskie, fale morskie i geotermia.

Transport ekologiczny

Transport ekologiczny
Transport jest odpowiedzialny za 1/3 światowej emisji CO2 powstającej w wyniku działalności człowieka. Ogranicz zatem podróżowanie samolotem i samochodem, pamiętaj że pociąg to znacznie czystsza metoda transportu. Ekojazda to mniej trucizn w powietrzu, więcej pieniędzy w kieszeni i bezpieczeństwo jazdy.

Zagrożenia ekologiczne

Zagrożenia ekologiczne dla Ziemi
Naukowcy, ekolodzy i zwykli ludzie od lat próbują zwrócić uwagę, że znajdujemy się na kursie kolizyjnym ze światem natury, że człowiek pcha Ziemię ku zagładzie, a zaniechanie działań na rzecz ochrony środowiska i ekosystemów grozi destabilizacją Ziemi. Ostrzegają, że Ziemia ma ograniczone możliwości podtrzymywania życia i że są one przez ludzkość doprowadzone na skraj przepaści.

Turystyka ekologiczna

Ekoturystyka
Ekoturystyka to rodzaj turystyki nierozerwalnie związany z wypoczynkiem, naturą, oraz odkrywaniem przyrody przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Ekoturysta, to taki turysta, którego odpoczynek nie wpływa negatywnie na otaczające środowisko i nie powoduje jego niszczenia.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X