Rusza kolejna edycja Projektu Doświadcz Zielonego Budynku

Rusza kolejna edycja Projektu Doświadcz Zielonego Budynku

Rusza kolejna edycja Projektu Doświadcz Zielonego Budynku, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. W ramach warsztatów Green Building Tour zaplanowano cykl spotkań w wybranych zielonych budynkach w kilku miastach w Polsce.

Inicjatywa PLGBC ma na celu promowanie ekologicznego budownictwa w kontekście zasad zrównoważonego rozwoju.

Spotkania są doskonałym sposobem na podpatrzenie, jakie korzyści na co dzień przynosi stosowanie idei green building. Jak projekt budynku, oraz nowoczesne rozwiązania instalacyjne, przekładają się na zdrowie, komfort użytkowania, efektywność energetyczną, czy zmniejszenie generowanych odpadów.

Według wielu deweloperów budynek bez certyfikacji jest niemal bezużyteczny (z uwagi na wymagania najemców), ponieważ to właśnie w certyfikatach wielokryterialnych można znaleźć potwierdzenie wysokiego poziomu innowacyjności budynku. Jak wiadomo, wszystko, co zmierzone jest bardziej wiarygodne. Tyle z teorii, a co z praktyką? Ten aspekt właśnie zgłębiamy podczas kolejnych warsztatów Green Building Tour, które odbywają się w zielonych budynkach zlokalizowanych w całej Polsce. Warsztaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na fakt poznania budynku od środka i przekonania się, jak zielone rozwiązania sprawdzają się w praktyce. Są także okazją do zweryfikowania i poszerzenia swojej wiedzy. Green Building Tour jest nowym wymiarem ekoedukacji – pozwala doświadczyć zielonego budynku.

podkreśla Magdalena Wojtas, Development Coordinator w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

W 2018 roku warsztaty Green Building Tour odbędą się w Poznaniu, Krakowie, Konstantynowie Łódzkim, Warszawie, Wrocławiu oraz w Łodzi. Pierwszy warsztat zaplanowano 20 lutego w budynku Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia w Konstantynowie Łódzkim.

Warsztaty mają formę otwartą, może w nich uczestniczyć każda osoba zainteresowana, po wcześniejszym zapisaniu się.

źródło: plgbc.org.pl

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top