Revero czyli hybryda wyposażona w dach pokryty ogniwami fotowoltaicznymi za 100 tysięcy dolarów

Revero
@ Revero

Karma Automotive zaprezentowała swój nowy model samochodu Revero. Powstał on w oparciu o starego Fiskera Karmę. Różni się pod względem stylistycznym od pierwowzoru, ale wciąż wykorzystuje baterie słoneczne zamontowane na dachu. Zdaniem producenta, mają one generować wystarczająco dużo energii do zasilania poszczególnych systemów auta.

Firma do opracowania modelu wykorzystała najnowocześniejszą dostępną technologię. Nowy samochód ma być wyjątkowy. Zadbano nawet o takie smaczki jak ręczne malowane emblematy samochodu.

Nazwa marki Karma nawiązuje do auta stworzonego przez Henrika Fiskera. Samochód o nazwie Fisker Karma był wytwarzany od 2011 roku w fińskiej miejscowości Uusikaupunki. Jednak w listopadzie 2012 wstrzymano produkcję przez wzgląd na problemy finansowe. Do tego czasu powstało 2450 Karm. Rok później Fisker Automotive ogłosiło bankructwo.

Karmę napędzały dwa silniki elektryczne, przekazujące moment obrotowy na tylną oś. Łączna moc układu wynosiła 408 KM. Na tle konkurentów auto wyróżniało się sposobem ładowania, za który odpowiedzialny był silnik spalinowy napędzający prądnicę oraz zintegrowane baterie słoneczne na dachu. Producent obiecywał maksymalny zasięg do 370 kilometrów.

Publiczny debiut najnowszego modelu Revero ma nastąpić 8 września 2016 roku w Laguna Beach, w Kalifornii. Cena ok 100 tysięcy dolarów.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X