Raport na temat wyjazdów Polaków. Wolimy oszczędzać czas niż środowisko

Raport na temat wyjazdów Polaków. Wolimy oszczędzać czas niż środowisko
Pixabay / @ DariuszSankowski / CC0

Polacy uwielbiają spędzać wakacje w otoczeniu natury, ale aż 6 na 10 osób na wakacyjny wyjazd po kraju udaje się szkodliwym dla środowiska samochodem. Ekoturystyka jeszcze długo nie będzie naszą domeną – piszą autorzy nowego raportu.

Na najczęściej wybierane kierunki oraz sposoby podróżowania po Polsce w swoim nowym raporcie spojrzał portal Triverna.pl. Autorzy prezentują w nim wyniki badania, w którym wzięło udział ponad 1,3 tys. osób z całej Polski.

Największą popularnością wśród wypoczywających w kraju cieszą się polskie góry: Tatry, Bieszczady i Karkonosze. W badaniu jako jeden ze swoich ulubionych kierunków podróży po Polsce wskazało je aż 72% uczestników. Drugie miejsce zajęły polskie miasta 52%, a trzecie Bałtyk. Wypoczynek na nadbałtyckiej plaży zwykle wybiera 4 na 10 badanych. Dalej na liście znalazły się również jeziora i wsie.

I choć Polacy wyraźnie lubią wypoczywać na łonie natury, przyroda schodzi na dalszy plan podczas wyboru środka transportu. Aż 61% badanych decyduje się na samochód. To ponad dwa razy więcej niż odsetek osób wybierających bardziej ekologiczny pociąg. Tylko co dwudziesta osoba deklaruje, że krajowe podróże odbywa autokarem.

Na wyjazdach wolimy raczej oszczędzać czas niż środowisko.

piszą autorzy raportu

Decyzja o spędzeniu wakacji za kółkiem wpływa również na nasze preferencje przy wyborze noclegu. Obok wyposażenia pokoju i dostępu do internetu to właśnie miejsce parkingowe jest jedną z trzech kwestii, na które zwracamy największą uwagę podczas rezerwowania hotelu. Parking przy obiekcie jest dla nas ważniejszy nawet od jego lokalizacji czy ceny.

Kompletny raport dotyczący krajowych wyjazdów Polaków znajduje się na blogu Triverna.pl

Jak podróżujemy po Polsce

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top