Rainforest Rescue wystosowało petycję do Nespresso za ograniczeniem produkcji aluminiowych kapsułek

Rainforest Rescue wystosowało petycję do Nespresso za ograniczeniem produkcji aluminiowych kapsułek - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ Joe Shlabotnik / CC BY 2.0
Flickr / @ Joe Shlabotnik / CC BY 2.0

Organizacja ekologiczna Rainforest Rescue optuje za ograniczeniem produkcji aluminiowych kapsułek. W tym celu wystosowała petycję do Nespresso, jednego ze światowych liderów produkcji kawy w kapsułkach.

Zdaniem organizacji rozszerzanie dystrybucji kapsułek powoduje rozrost kopalni boksytu i postępującą wycinkę lasów deszczowych. Rainforest Rescue uważa, że twierdzenie, że większość kapsułek trafia do recyklingu to chwyt marketingowy, a odpowiedzialność za przetwarzanie odpadów jest zrzucana na konsumenta.

Dyrektor Generalny Nespresso w Polsce zapewnia że firma od kilku lat pracuje nad złożonym łańcuchem dostaw aluminium. Twierdzi, że Nespresso jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła złożony system odbioru i recyclingu kapsułek. Wprowadzone standardy biorą pod uwagę zarządzanie bioróżnorodnością podczas wydobywania surowca oraz ochronę praw lokalnej ludności.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X