Punkty ładowania samochodów elektrycznych powstaną na polskich stacjach

Punkty ładowania samochodów elektrycznych powstaną na polskich stacjach - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ Kārlis Dambrāns / CC BY 2.0
Flickr / @ Kārlis Dambrāns / CC BY 2.0

Unia Europejska nakłada obowiązek na wszystkie kraje członkowskie wyposażenia sieci drogowej w możliwość ładowania pojazdów elektrycznych. Najprościej to zrobić wykorzystując już działające stacje paliw. Część właścicieli stacji paliw myśli o uruchomieniu usługi ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych, niektórzy zaczynają ją pilotażowo wprowadzać, inni analizują rynek. Również supermarkety będą chciały instalować punkty do ładowania na swoich stacjach.

Pilotażowo możliwość ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych wprowadził PKN Orlen na niektórych swoich stacjach w Niemczech, zaczyna również w Polsce. Także Grupa Lotos analizuje rynek. Jej prezes Robert Pietryszyn powiedział, że na nowych stacjach już są specjalne gniazdka.

Produkcja samochodów elektrycznych w Polsce została wpisana do Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Według przedstawicieli rządu, jest szansa na to, że za 10 lat po polskich drogach będzie jeździł milion takich pojazdów.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X