fbpx

Punkty ładowania samochodów elektrycznych powstaną na polskich stacjach

Punkty ładowania samochodów elektrycznych powstaną na polskich stacjach - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ Kārlis Dambrāns / CC BY 2.0Unia Europejska nakłada obowiązek na wszystkie kraje członkowskie wyposażenia sieci drogowej w możliwość ładowania pojazdów elektrycznych. Najprościej to zrobić wykorzystując już działające stacje paliw. Część właścicieli stacji paliw myśli o uruchomieniu usługi ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych, niektórzy zaczynają ją pilotażowo wprowadzać, inni analizują rynek. Również supermarkety będą chciały instalować punkty do ładowania na swoich stacjach.

Pilotażowo możliwość ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych wprowadził PKN Orlen na niektórych swoich stacjach w Niemczech, zaczyna również w Polsce. Także Grupa Lotos analizuje rynek. Jej prezes Robert Pietryszyn powiedział, że na nowych stacjach już są specjalne gniazdka.

Produkcja samochodów elektrycznych w Polsce została wpisana do Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Według przedstawicieli rządu, jest szansa na to, że za 10 lat po polskich drogach będzie jeździł milion takich pojazdów.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X