Punkt Adopcji Roślin w Krakowie. Ciekawa inicjatywa Galerii Bronowice

Punkt Adopcji Roślin w Krakowie. Ciekawa inicjatywa Galerii Bronowice
Punkt Adopcji Roślin w Krakowie

Przeprowadzka, brak czasu lub miejsca w mieszkaniu, aby odpowiednio zadbać o zielonego przyjaciela. Istnieją różne powody, które zmuszają nas do pożegnania z dostojnym skrzydłokwiatem, strzelistą sansewierią czy egzotyczną chamedorą. I równie wiele rozwiązań, dzięki którym kwiaty mogą odnaleźć nowy dom. Jednym z nich jest nowo otwarty Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice w Krakowie.

Nie od dziś wiadomo, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa zieleń. Nie sposób nie wspomnieć też o walorach wizualnych i o tym, że stanowi ona naturalną ozdobę pomieszczeń. Te i inne liczne zalety kwiatów często przegrywają z losowymi sytuacjami, a niechciane lub zapomniane doniczkowce lądują na śmietniku bądź więdną w oknie.

Aby zapobiec takim sytuacjom i zorganizować kwiatom nowy dom, Galeria Bronowice w Krakowie uruchomiła Punkt Adopcji Roślin. Tu wszyscy podopieczni otrzymują imiona i pod troskliwym okiem pracowników obiektu, oczekują na nowych właścicieli.

W największych miastach w Polsce, w tym również w Krakowie, jak bumerang powraca temat zanieczyszczenia, małej ilości zieleni. Pamiętajmy, że rośliny to nasi sprzymierzeńcy, dlatego wspólnie zadbajmy o nawet najmniejszy okaz. Jeżeli z jakichś powodów szukają Państwo domu dla swoich kwiatów, apeluję o przyniesienie ich do Punktu Adopcji Roślin w Galerii Bronowice. Na miejscu można pozostawić je zupełnie za darmo lub zaadoptować wybrany okaz. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naszej akcji.

mówi Aleksandra Rzońca, Dyrektor Galerii Bronowice

Punkt Adopcji Roślin funkcjonuje od 3 lipca, w Galerii Bronowice na poziomie +1 – w jednym z pomieszczeń Co-working. Stanowisko działa w godzinach pracy obiektu. Adopcja oraz przekazanie kwiatów są darmowe.

Przedstawiciele centrum handlowego zachęcają również do nadsyłania zdjęć przygarniętych roślin. Przesłane fotografie trafią na Fanpage galerii.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X