fbpx

Powstała największa w Polsce farma wiatrowa!

pge-lotnisko-kopaniewo-wiatraki-650x434PGE Polska Grupa Energetyczna uruchomiła w miejscowości Kopaniewo w woj. pomorskim farmę wiatrową Lotnisko. Obejmuje ona powierzchnię 550 ha. Jej prognozowana roczna produkcja energii elektrycznej to ok. 200 tys. MWh, co pozwoli uniknąć emisji ok. 235 tys. ton CO2 rocznie. Grupa PGE już dziś jest liderem energetyki odnawialnej w kraju. Jej wiatraki zasilają w energię elektryczną ok. 400 tys. gospodarstw domowych.

Farma Lotnisko o mocy 90 MW zlokalizowana jest na terenie dawnego lotniska wojskowego. Budowa kosztowała ponad 0,5 mld zł i jest największą inwestycją Grupy w energetyce odnawialnej. Składa się z 30 turbin, każda o mocy nominalnej 3 MW. O

W tym roku Grupa uruchomiła inną farmę wiatrową Karwice o mocy 40 MW oraz swoją pierwszą elektrownię fotowoltaiczną o mocy 0,6 MW, zlokalizowaną na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Kolejne dwie farmy wiatrowe Resko II o mocy 76 MW i Kisielice II o mocy 12 MW zostaną oddane do użytku do końca tego roku.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X