Powstała koncepcja parku nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie

Powstała koncepcja parku nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie
@ materiały prasowe

Park nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy miałby mieć ponad 2 km długości i być prawdziwą dumą Ursynowa i całej Warszawy. Byłoby to miejsce wypełnione pawilonami, bazarkami, placami zabaw, boiskami, oraz miejscem spotkań warszawiaków.

Park w kształcie szarfy o szerokości ok. 100 metrów miałby się ciągnąć od ul. Pileckiego aż do Nowoursynowskiej. Połączyłby przedpola Lasu Kabackiego ze Skarpą Warszawską. Przebiegałby dokładnie nad tunelem, który do 2020 roku ma zostać wybudowany na Ursynowie.

Powstanie parku nie jest jednak przesądzone. Miasto musi porozumieć się w tej sprawie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.  Jeżeli park powstanie, to nie wcześniej niż po zakończeniu ursynowskiego odcinka drogi.

Powstała koncepcja parku nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie - wlaczoszczedzanie.pl
@ materiały prasowe

Na razie kontrakt zawarty przez GDDKIA z wykonawcą ursynowskiego odcinka POW (Astaldi) nie przewiduje urządzenia terenów zielonych nad tunelem, tylko przywrócenie stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji. Oprócz koncepcji terenu zielonego, niezbędny jest jego projekt, żeby mógł zostać włączony, po ustaleniach z wykonawcą, do dużego projektu budowy obwodnicy. Na to może nie wystarczyć czasu, ponieważ firma Astaldi realizująca kontrakt w szybkim tempie, przygotowuje się do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę POW.


źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X