Pomóż przekonać Tesle do inwestycji w Polsce – Say Yes to Tesla Gigafactory in Poland

Say Yes to Gigafactory in Poland

Już prawie 6000 osób polubiło na Facebooku stronę Say Yes to Tesla Gigafactory in Poland, którą założyli zwolennicy budowy fabryki Tesla w Polsce. Tesla Motors to amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne produkujące samochody elektryczne której prezesem jest Elon Musk.

Tesla Motors zgromadziła ponad 400 tysięcy rezerwacji od klientów pragnących zakupić Teslę Model 3, ale nie ma ona odpowiednich mocy przerobowych, by poradzić sobie z taką dużą produkcją i realizacją wszystkich zamówień. Dlatego niedawno koncern kupił firmę Grohmann Engineering. Niemieckie przedsiębiorstwo specjalizuje się w technologiach automatyzacji produkcji, które mogłyby pomóc amerykańskiemu koncernowi. Kolejnym krokiem w rozwoju Tesla Motors ma być budowa olbrzymiej fabryki w Europie. Produkowane w niej będą zarówno baterie litowo-jonowe, jak i samochody elektryczne.

W związku z tym twórcy strony zwracają się z apelem do polskiego rządu, żeby aktywnie walczył o tę inwestycję dla Polski. Wiele europejskich państw rozpoczęło już starania o pozyskanie tego projektu. Polska jest w stanie zaoferować warunki współpracy najbardziej korzystne zarówno dla Tesli, jak i dla polskiego przemysłu.

źródło: facebook.com/GigaFactoryInPoland/

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X